Sari la conținut

Schimbare becuri (H1 si H7) - Duster 2011


Postări Recomandate

Eu mi-am luat Philips White Vision, au un plus de 60% fata de cele stock si se lauda cu o temperatura de culoare de 4300 K ceea ce teoretic ar trebui sa fie ca si Xenoanele OEM de prima generatie. Putin probabil sa fie asa insa am inteles ca sunt cele mai rezistente dintre astea "fancy" avand o durata de viata de 450 h.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 21
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Și-a pus cineva Osram și le-am văzut live, atât din față cât și din spate. Ca preț, undeva în jurul la 600 lei. Pe lângă faptul că sunt ilegale și poți rămâne fără certificat, sunt ori prea puter

Probabil isi dau seama ca led fara lupa e anormal plus multi isi vor acumula carne in congelator cu ocazia montarii,de aceea feedback.ul o sa fie slab..

In general becurile de genul X-treme Vision nu tin foarte mult la o utilizare mai intensiva.. si exista si un risc de a deteriora farul ( matuire/topire). Parerea mea este de a merge pe ceva intermedi

Posted Images

Eu mi-am comandat un set de H1 si unu de H7 Osram Night Breaker Next Gen +150%. Ceva partener eMAG le vindea la preturi de rah...

Abia astept sa vad cum bat :D

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Becurile au venit, s-au montat, s-au testat. Total: 212 lei

Faza scurta(inainte):

FD02E63D-0C42-4BBD-A0C5-8D5A07D17855.thumb.jpeg.9405f41b87127e61681976af1fababce.jpeg

Faza scurta(dupa):

99C30C92-DB4B-4741-844D-8EB87EA90896.thumb.jpeg.c19682f489fecff7b9e3fd73c07b7e21.jpeg

Faza lunga(inainte, cu faza scurta Osram deja):

DF3ACA40-5A00-4085-8B45-A1513CF4600A.thumb.jpeg.d4feed2802bf88d49dc6b0f9da583270.jpeg

Faza lunga(dupa):

F9D12E85-3925-4014-ACD4-5D220F94BD1F.thumb.jpeg.aeba74091710d4da99447de23a65ead2.jpeg

Editat de vibs95
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca nu e din senzorul camerei insa esti sigur ca in prima poza sunt becurile stock pentru ca cel din dreapta masinii (stanga cum te uiti la poza) are o tenta mai alba?
In a doua poza se vede totusi diferenta de intensitate luminoasa care este mai puternica iar la pozele cu faza lunga nu prea se distinge mare lucru deoarece pozele sunt distorsionate si nefocalizate.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Masina e din 2011 si eu am luat-o acum doua luni, becurile ce erau pe ea pot garanta ca nu sunt originalele, nu e de la camera, sunt intr-adevar doua culori diferite. 

Comparativ cu ce am vazut stock pe Duster, becurile astea OSRAM sunt de doua ori mai luminoase, lumina e mai plina, si bate mai departe, vedem cat rezista pana se arde unul/altul dar pana acum sunt multumit. Daca rezista un an, cel putin, eu zic ca a meritat investitia. 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 1 month later...

Nu a pus nimeni LED H7 pe scurta sa ne dea si nou un feedback?

Observ ca indiferent de bec Philips, Osram, etc chiar daca au 4300k nu se aseamana cu xenon-ul ca si lumina si intensitate.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din ce am vazut la LED-urile chinezesti vs. xenoane chinezesti, diferenta ar fi ca LED-urile focalizeaza mult mai bine fasciculul luminos.
LED-urile facute de Philips si Osram par destul de ok, au rezolvat multe din problemele LED-urilor de genul pe H7 insa in prezent tot nu sunt omologate si nu merita sa iti asumi riscul de a circula cu ele asa pentru ca orice politist te va lasa fara talon.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...