Sari la conținut

Blue Dci 4x4 Beige Dune


Postări Recomandate

Mandru posesor de Duster 1.5 Blue Dci 115 4WD echipare Prestige

Optionale: Keyless entry, Avertizor pentru unghiul mort, Multiview Camera, Vopsea metalizata Beige Dune

Accesorii: aparatori de noroi, pachet teren accidentat (protectii laterale praguri usi si protectii late aripi), pachet protectie sub caroserie (Motor – Cutie de transfer – Rezervor carburant plus protectie bara fata din aluminiu, a fost bonus, nush'ce' promotie = binevenita ?) si pachet atelaj care poate fi demontat fara dispozitive – 13 pini.

Comanda plasata pe 5 Septembrie, avans achitat pe 12 Septembrie, leasing RCI pe 3 ani, livrarea la dealer 25.10.2018,  livrare catre client 31.10.2018, echiparea cu accesorii (livrarea efectiva) 02.11.2018.

Am atasat niste poze cu masina in curte la dealer asteptand procesarea documentelor de leasing si echiparea cu accesorii.

Urmeaza maine mai multe detalii, impresii si poze, acu' is mult prea intim cu o sticla de Jack sarbatorind fericitul eveniment?!

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Editat de jad
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 37
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Cu riscul de a polua thread-ul colegului, in manual scrie asa (eu am Ph2, dar nu cred ca s-a schimbat mare lucru la Ph3 / Duster 2): "Modul 2WD utilizează exclusiv roţile faţă. Utilizaţi acest mo

Mandru posesor de Duster 1.5 Blue Dci 115 4WD echipare Prestige Optionale: Keyless entry, Avertizor pentru unghiul mort, Multiview Camera, Vopsea metalizata Beige Dune Accesorii: aparatori d

Se pare ca trebuie sa pun filmuletul in fiecare an:  

Posted Images

Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea.

 

In varianta Prestige vine cu ornament cromat la esapament.

Editat de GeoC11
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ceva poze cu masina accesorizata, din pacate simtul meu artistic este foarte "practic" asha ca pozele nu sunt cele mai ochiometrice:

WhatsApp Image 2018-11-04 at 19.26.02(1).jpeg

WhatsApp Image 2018-11-04 at 19.26.02.jpeg

WhatsApp Image 2018-11-04 at 19.26.03(2).jpeg

WhatsApp Image 2018-11-04 at 19.26.03.jpeg

Dupa ~500 km, atat in oras cat si pe drumurile patriei, pot sa spun ca nu sunt deloc dezamagit de alegerea facuta, ba chiar sunt extrem de satisfacut de tot ce ofera masina.

Isonorizarea mi se pare mai buna decat la masinile pe care le-am testat (acelasi model prin primavara si prin vara)
directia asistata electric este "un deliciu" in oras
suspensia este foarte confortabila, poate prea confortabila, mi-as fi dorit sa fie un pik mai tzeapana
modul "ECO" este, deocamdata, pe gustul meu ~ fac trecerea de pe o masina de 50 de cai ?
cu "ECO" dezactivat este foarte sprintzara, nu ma asteptam sa raspunda atat de rapid la acceleratie
KeyLess entry face absolut toti banii B-), vesnic car cate ceva nu mai trebuie sa ma caut prin buzunare dupa chei

Consumul real in oras este undeva in jur de 6, extern 4.5

Pe aici prin Bacau, din pacate, sunt foarte putine Dustere 2018, nu prea am cuvinte sa descriu scena in care sunt primul la semafor si aproape toti pietonii si soferii din masinile de pe langa, sunt cu ochii beliti la masina mea in loc as fie atenti la culoarea semaforului ?.

Cateva chestii le-as fi dorit cu o treapta mai sus dpdv calitate sau atentie la implementare:
- tapiseria, materialul mi se parea prea soft, prea fragil, ar fi mers ceva mai dur, mai zdravan
- indicatorul de schimbarea a vitezelor la computerul de bord ~ mie personal imi pare ca fura curent la greu, nici bine nu intra motorul in regim nominal de putere (sub 2000 de ture) ca te pune sa schimbi cu o viteza superioara si motorul intra in regim subturat (sub 1500 de ture), chipurile sa faci economie de combustibil - pe dreaq'... ochiometric sa simte ca motorul trage mai greu, lucru confirmat si de indicatorul instant de consum (nu discutam de valori reale de consum ci de diferente): mergand cu viteza constanta la ~2000 de turatii consuma mai putin decat mergand cu o treapta superioara sub 1500 ture
Totusi e posibil sa gresesc eu pe undeva cuplu maxim ar trebui sa fie pe la 1750, dar asta e senzatia la condus. Dupa ce am sa adun mai multi km (mult mai multi) si mai multa "intelepciune" de la cei mai experimentati, voi intelege mai bine cum sa conduce corect acest diesel, am in spate cateva zeci de ani de masini doar pe benzina, mult prea putin diesel, deocamdata sunt in regim rodaj!

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Să o stăpânești sănătos , și da așa este daca te iei după indicator motorul este subturat . Sincer nu știu de unde ai scos consumul ăla că la mine sa blocat pe 7 și nu vrea să scadă . Ai mare grija cu Adblue sa bagi din timp până vine frigul , îngheață la -10 îți spun din experienta.

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@jad, e doar o iluzie optica sau si la tine lampa alba pentru marsarier e pe stanga? La poza 2 ma refer.

Arata bine cu bandourile negre pe caroserie bej, incepe sa ma bata si pe mine gandul sa le pun. Aparatori noroi sub nicio forma, stiu bine ce bolovani de gheata se aduna acolo iarna.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...