Sari la conținut

Duster 1.5 blue dCi 115 4x2


Postări Recomandate

AdiR, dupa resoftare ai umplut rezervorul de adblue? Era plin ochi cand te-ai dus la resoftare?

Da-ne niste detalii, ca eu am niste banuieli cu citirea nivelului.

Editat de cbogdy
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 102
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Imi cer scuze ca scriu pe topicul colegului, sper sa nu deranjez si poate intereseaza pe cineva. Am un Duster Blue 1.5 DCI, am facut fix 2000 km cu el. De curiozitate la fix 2000 km am umplut rez

Revin cu un update după o săptămână de utilizare, am făcut deja de 1200 km. S-a întâmplat sa alimentez fix la 1000 km, în acest interval am consumat 54 litri de motorină, de unde rezulta un consu

Mulțumesc, imediat ce sunt în putere sa le pun, fac și poze.  Asta e ce mi-a trimis soția mea după ce au sosit. Doar o prima impresie, par ok

Posted Images

Eu nu am umplut deloc pana la acest moment rezervorul, momentan am 3200 km facuti cu masina. Maine merg sa cumpar si sa ii fac plinul. Am mai citit pe ceva forum din UK si pe acolo aceleasi probleme, mai multe chemari in service. O persoana zicea ca resoftarea rezolva o parte din problema dar acum ar fi ceva si cu rezervorul de adblue.

Voi reveni zilele urmatoare cu mai multe detalii.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am făcut plinul de dimineață, nicio schimbare în bine, doar mi a apărut și mesajul de blocare în 800 km. ??

Frustrant sa îți iei mașina noua și sa stai mai mult cu ea prin service, mai ales ca eu depind de mașină în fiecare zi.. 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred că după ce mergi 20-30 minute cu ea fără oprire o să dispară mesajele, până își dă seama de reumplere.

Încă o întrebare dacă se poate,  după resoftare tot aceleași erori apar? Adică cei trei martori portocalii aprinși și mesajele cu verifică sistemul antipoluare și injecția?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

După ce am făcut plinul am mers 60 km, pe autostrada (cum ziceam folosesc zilnic mașina) și s au menținut erorile/martorii aprinși. 

Mie nu îmi apare nimic de injecție, am 3 martori, toți portocali, ?+ motor + sistem antipoluare. 

Iar ca mesaje "verificați sistemul antipoluare" și "xxx km blocare antipoluare"

În manualul de utilizare apar la pagina 1.95

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am umplut rezervorul de adblue, am stat un minut pe loc, nimic, am mers 30 km, drum întins,  nimic,  aceleași erori. 

Mă duc astăzi să văd care-i treaba cu resoftarea.

După 2250 km au intrat exact 1.5 l de adblue.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...