Sari la conținut

Postări Recomandate

On 15/10/2018 at 13:50, lisandru06 said:

Salutare la toata lumea,

Mă alătur si eu comunității odată cu achiziționarea modelului Duster 2018, Confort BLUE 1.5 DCI 115 (cai frumosi ca brajii), cu opțiunile de fabrica adaugate:

→ Incalzire in scaune

→ Jante de tabla FIDJI + cauciucuri ALL SEASON CONTINENTAL 215/65 R16 . 

În data de 08.08.2018 am platit avansul de 5% din valoare mașinii, dealerul m-a asigurat că am 500 euro reducere pentru pachetul Confort. Pe 28.09.2018 am achitat restul de avans pana la 40% + contractul RCI Leasing Box 3, care contine garantie extinsa inca 2 ani (sau 100.000 km) + reviziile gratuite (filtre + ulei, placute la 30.000 km parca cat si distributia spre 80.000) pe perioada leasingului (60 luni). urmand ca pe 04.10.2018 (dupa telefoane zilnice si stres dat la Vocea Clientului) sa fiu sunat ca masina ajunge la dealer si va putea fi livrata.

Cei drept masina nu numai ca a a ajuns dar pe data de 04.10 a fost gata de livrare cu tot cu numere si bonusul de la Dealer (Daniel daca aveti drum pe la DELTA PLUS din Pitesti e super baiat) conform celor promise:

→ Aparatori fata,spate montate originale + trusa de prim ajutor si triunghiuri

→ Numere rosii + asigurare

→ Tavita spate originala si presuri fata spate de origine

Toate moca!

Pe langa asta am facut/urmeaza modificarile:

→ Jante originale de RENAULT Black-Haru pe 16 ,et 50 ,5x114,3 (350 EURO) √

→ MediaNAV EVOLUTION (LAN5200WR5 made in Vietnam cu software 9.1.1 si harti actualizate 2018 Q2 pentru toata EUROPA → merge foarte fluent/rapid) + camera de spate originala √

↑ Chestia este ca nu imi apar informatiile de la °C din dreapta + informatiile de la ECOdrive (a mai patit cineva? exista o solutie, sau ceva de activat?)

→ Folie pe geamurile din spate si luneta + autocolant pe stalpii din spate la fel ca cei din fata, cat si protectie la praguri. [urmeaza]

↑Exista cineva care are si pe fata folie auto? pentru ca din ce m-am informat deja masina vine cu aproape 30% din fabrica 

→ Jantele fidji de tabla sa le echipez pentru iarna cu niste Anvelope Goodrich G-force winter2 suv 215/65 R16 102H  [urmeaza]

→ Activare cornering (aprindere proiector in curbe) + alarma [urmeaza]

↑Mai exista si alte functionalitati pe care masina le are dar ar trebuii activate gen (inchidere geamuri daca tii apasat butonul de inchidere ca la megane,. etc)? 

Momentan cam atat pot spune despre bestie, tinand cont ca am si doar 600km cu ea intr-o saptamana.

Am sa revin cu feedback despre comportament si pro si contra la 1000 km. 

 

IMG_20181005_073746_824.jpg

20181005_113019.jpg

20181005_113034.jpg

20181006_120354.jpg

20181006_120409.jpg

20181006_192723.jpg

20181006_195523.jpg

 

20181004_191102.jpg

20181004_191131.jpg

Salut,

 Sa te bucuri de ea,super tare,este modelul care imi place si culoarea este super.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 154
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Salutare la toata lumea, Mă alătur si eu comunității odată cu achiziționarea modelului Duster 2018, Confort BLUE 1.5 DCI 115 (cai frumosi ca brajii), cu opțiunile de fabrica adaugate: → Inca

180KMh adică 176Kmh real. Cu volanul de Renault Duster și cu tastă PTT (inexistentă în echiparea ta) aș fi mai atent cu intrările în service pe garanție

vorbiti cu t0rquemada ptr activarea "cornering".

Posted Images

La 23.10.2018 la 23:19, lisandru06 a spus:

Update modificari: 

→ Jante originale de RENAULT Black-Haru pe 16 ,et 50 ,5x114,3 (350 EURO) √

→ MediaNAV EVOLUTION (LAN5200WR5 made in Vietnam cu software 9.1.1 si harti actualizate 2018 Q2 pentru toata EUROPA → merge foarte fluent/rapid) + camera de spate originala √

→ Pentru informatiile de la °C din dreapta + informatiile de la ECOdrive am nevoie de activare + instalare un modul special [~250ron nu este momentan prioritate]

→ Folie pe geamurile din spate si luneta + autocolant pe stalpii din spate la fel ca cei din fata√ , mai raman protectile la praguri care urmeaza sa le pun zilele acestea

→ Jantele fidji de tabla sa le echipez pentru iarna cu niste Anvelope Goodrich G-force winter2 suv 215/65 R16 102H  [urmeaza luna viitoare]

→ Activare cornering (aprindere proiector in curbe) + alarma [450 ron dar puse in standby pentru ca nu sunt o prioritate]

Are cineva corneringul activat pe Duster si i se pare folositor ?

→ Pe viitor poate niste praguri nichelate + protectii aripi ca sa nu mai fie in curul gol [~1500 ron dar tot in standby]

 

Si pentru ca am deja 1400km revin si eu cu niste poze mai artistice de toamna asa :)

DSC01948.jpg

DSC01954.jpg

DSC01962.jpg

DSC01973.jpg

DUSTER MORNING.jpg

 

Buna seara, revin cu update la modificari:

→ Pentru informatiile de la °C din dreapta + informatiile de la ECOdrive am nevoie de activare + instalare un modul special [~250ron nu este momentan prioritate]

→ Folie pe geamurile din spate si luneta + autocolant pe stalpii din spate la fel ca cei din fata√ , mai raman protectile la praguri care urmeaza sa le pun zilele acestea√ 

→ Jantele fidji de tabla sa le echipez pentru iarna cu niste Anvelope Goodrich G-force winter2 suv 215/65 R16 102H  [urmeaza la jumatatea lui Noiembrie]

→ Activare cornering (aprindere proiector in curbe) + alarma [450 ron dar puse in standby pentru ca nu sunt o prioritate]

Are cineva corneringul activat pe Duster si i se pare folositor ?

→ Pe viitor poate niste praguri nichelate + protectii aripi ca sa nu mai fie in curul gol [~1500 ron dar tot in standby]

IMG_20181028_193039.jpg

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 21/10/2018 at 07:41, Stef13 said:

Nu supratura inutil motorul, mergi normal. In 800 km n-avea timp sa se infunde DPF-ul. Problema nu tine de particulele de carbune, ci de Nox. A fost vorba de o sincopa a sistemului SCR. E un pic ingrijorator, mai ales ca masina-i noua. De urmarit.

buna remarca. am auzit ca ar fi ceva probleme cu sistemul adblue . fiind nou introdus era de asteptat . 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 oră, Kidu a spus:

De unde ti-ai luat protectiile la praguri? Vreau si eu.

Bannerele sunt luate de la un super baiat din pitesti: https://www.olx.ro/oferte/user/1V6nJ/ si culoarea scrisului e cea a masinii din decupaj. Ele sunt imitatie de carbon in rest si costa 30 ron parca setul de 4.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 ore, abc a spus:

Se pot desface usor? Raman urme?

In momentul cand le-am aplicat nu au fost probleme pentru ca cel mai bine se aplica daca suprafata este umeda. Dupa ce se usuca nu vad de ce ar ramane urme. Probabil ca te referi la mucozitati dinalea dar nu este cazul.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...