Sari la conținut

Postări Recomandate

Pai scrie in macaroneza de unde se poate lua softul, la operatiuni preliminare.

Legat de praguri, cate vin in pachet, doar doua pentru fata sau si pentru spate? Ca sa ai acces la baterie trebuie desprinse de tot sau trebuie doar desfacuta partea superioara? Eventual, poate gasesti scris in instructiuni, daca le mai ai.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 154
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Salutare la toata lumea, Mă alătur si eu comunității odată cu achiziționarea modelului Duster 2018, Confort BLUE 1.5 DCI 115 (cai frumosi ca brajii), cu opțiunile de fabrica adaugate: → Inca

180KMh adică 176Kmh real. Cu volanul de Renault Duster și cu tastă PTT (inexistentă în echiparea ta) aș fi mai atent cu intrările în service pe garanție

vorbiti cu t0rquemada ptr activarea "cornering".

Posted Images

pachetul are 2 bucati, pt fata stanga si fata dreapta. daca faci comanda la reprezentanta, tie nu iti da nimic, aduci masina si o monteaza ei, daca ai garantie si nu vrei sa o pierzi (asa au zis ei) oricum pe mine nu m-a deranjat asta, nu imi bat capul sa le pun eu. Eu am luat produsul finit, masina cu ele puse, le-au pus bine, profesionist. Stiu ca am gasit pe net si aftermarket, poti sa cauti si tu, era un anunt cu praguri ilumintate pt noua dacia duster, si scria si despre cum se monteaza, dar nu stiu daca acelea erau originale originale

Sunt destul de lungi, nu cred ca se potrivesc in spate

Editat de Gavryel
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 29/10/2018 at 23:37, Stef13 said:

Mai bine stai calm :) Nu cred ca esti genul care vrea abtibilduri lipite de caroserie. Daca erau iluminate, ar fi fost o treaba. Apropo, are cineva vreun feedback despre pragurile iluminate de la Duster? M-am desumflat cand am aflat ca se alimenteaza cu baterii proprii, nu-mi prea inspira incredere. La Mazda arata bestial dar se alimenteaza de la panoul de sigurante.

Sorry, stau la rand dupa intrebarea despre cornering ..

@Stef13
Sa stii ca si autocolantele alea protejeaza vopseaua de pe praguri. Ma intereseaza utilitatea lor practica nu aspectul. Am avut asa ceva pe vechea masina si dupa 10 ani pragurile erau ca noi iar la altele de varsta ei erau toate sterse.

In fine, nu vreau sa ii poluam omului topicul. As mai spune ca ma intereseaza si pe mine functia "cornering".

Editat de Kidu
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 4 weeks later...
La 19.10.2018 la 23:02, lisandru06 a spus:

Si iaca a aparut asta seara si prima nasoleala cu noul Duster. Mergeam frumos pe drum pna in 3000 de ture ca trebuie sa se lase motoru si hopa. Am primit acest mesaj nasol: VERIFICARE SISTEM antipoluare si mi se aprinde checkul si indicatorul de jos precum in imagine. Stie cineva care ar fi motivul?? I s-a mai intamplat cuiva?. Mentionez ca are doar 888 km si adblue am completat pana a dat peste ca initial la asta mi-a fost gandul ca ar putea fi indicatorul.

20181019_224510.jpg

Salutare.Cu aceeasi problerma ma confrunt si eu.Inca nu am aplicat metoda mersului mai turat.Am fost astazi cu ea la service,regenerare fortata...nimic.Mentionez faptul ca lucrez la reprezentanta Dacia:).De maine se vor ocupa iar de ea..nu stie nimeni nimic...nu au pregatirea necesara pt ADBLUE

Sper sa o rezolve maine,revin cu rezolvarea...sper!

Daca stie cineva despre ce problema ar fi vorba,va rog|:)

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 9 ore, TECARUVIOREL a spus:

Salutare.Cu aceeasi problerma ma confrunt si eu.Inca nu am aplicat metoda mersului mai turat.Am fost astazi cu ea la service,regenerare fortata...nimic.Mentionez faptul ca lucrez la reprezentanta Dacia:).De maine se vor ocupa iar de ea..nu stie nimeni nimic...nu au pregatirea necesara pt ADBLUE

Sper sa o rezolve maine,revin cu rezolvarea...sper!

Daca stie cineva despre ce problema ar fi vorba,va rog|:)

 

De cand am omorat-o atunci cu 4000 ture conatant din a 2-a pana in a 4-a nu a mai aparut. Am 2300km momentan dar prin oras merg cu eco activat si mai turat. Sper sa se rezolve si la tine. 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...