Sari la conținut

Postări Recomandate

La Duster PH2 pusesem si eu folii cu 350 lei, in 2016. Tot Lumar nușdecare, cel mai bun spuneau ei, fara regim preferential :)  Nu aparau ele cine stie ce de caldura, insa si sticla era mai subtire decat la Dusterul asta nou.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 154
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Salutare la toata lumea, Mă alătur si eu comunității odată cu achiziționarea modelului Duster 2018, Confort BLUE 1.5 DCI 115 (cai frumosi ca brajii), cu opțiunile de fabrica adaugate: → Inca

180KMh adică 176Kmh real. Cu volanul de Renault Duster și cu tastă PTT (inexistentă în echiparea ta) aș fi mai atent cu intrările în service pe garanție

vorbiti cu t0rquemada ptr activarea "cornering".

Posted Images

5 hours ago, lisandru06 said:

300 RON + 30ron autocolantele de stalp

Update: Jantele fidji de tabla urmeaza sa le echipez pentru iarna cu Anvelopele Goodrich G-force winter2 suv 215/65 R16 102H - 320 ron de la AUTOBON sosite ieri. Profilul arata demential:  

20181017_181255.jpg

20181017_181244.jpg

salut, nu ai anvelope intermediare , nu sunt bune de iarna?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 ore, BlaueCorsa a spus:

MediaNav-ul nu are de unde sa ia informatiile pentru EcoDrive si 4x4 Info, iti mai trebuie un multiplexor. De altfel, ar fi fost mai bine sa comanzi MediaNav din fabrica - venea si cu display mare la computerul de bord.

Astazi am mai citit si eu pe forumuri si intradevar trebuie cumparat un multiplexor ca acesta:

https://lajumate.ro/multiplexor-dacia-renault-7204764.html 

Problema este ca nu stiu prea multe despre montaj. Are cineva montat ulterior asa ceva ca ma ajute cu ceva informatii?

Citat

De altfel, ar fi fost mai bine sa comanzi MediaNav din fabrica - venea si cu display mare la computerul de bord. 

Nu inteleg la care display te referi. Cel albastru ? Ai o poza cu al tau sa vad diferenta?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 ore, ionuts a spus:

salut, nu ai anvelope intermediare , nu sunt bune de iarna?

Conti contactul primit cu masina ar fi mixte dar nu prezinta fulgul. Are doar inscriptia m+s si faptul ca nu am 4x4 si mai am un set de jante fidji de tabla pe care il pot folosi m-a dus la echiparea de iarna corespunzatoare. Jantele aliaj si anvelopele mixte o sa le folosesc in restul perioadei fara iarna. Pe zapada si la munte iarna nu stiu cat de bine ar face fata anvelopele mixte, mai ales ca nu am 4x4 repet.

Acum 8 ore, Kidu a spus:

Nu stiu ce intelegi tu prin "Llumar calitatea I".
Eu mi-am pus Llumar LATI 05 Ceramic si m-a costat 1000 de lei, de asta ma mira pretul ala suspect de mic.

http://www.folii-llumar.ro/Folie-auto/LATI-Ceramic/

Am cautat in carnetul de garantie si am gasit ca am tipul asta: 

LLumar AT Classic Series AT  05 iar datele sunt: http://www.folii-llumar.ro/Folie-auto/AT-Classic/

Tot in certificat am vazut ca este dacuta in America folia. Acum nu stiu daca este doar marketing in ceea ce priveste denumirile dar am mers pe acelasi montator pentru ca am vazut masini de peste 10 ani montate la ei si inca arata bestial + ca si eu am pe vechiul Peugeot 206 timp de 5 ani si arata inca foarte bine.

Editat de lisandru06
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Anvelopele pentru toate anotimpurile "nu au fulgul" sunt inscriptionat doar MS. Evident ca in conditii de iarna anvelopele de iarna sunt mai bune decat cele pentru toate anotimpurile. Atentie am spus in conditii de iarna (adica pe drumuri acoperite cu zapada, gheata sau polei) nu in anotimpul iarna (cand poti sa ai drumuri uscate). Mai mult: in functie de zona geografica iarna poti avea perioade lungi cu temperatura minima pozitiva iar maxima mult peste zero grade. De regula grija pentru anvelope se manifesta in special la auto noi, odata cu trecerea anilor se uita ca la anvelopele de iarna adancimea minima a profilului este legal de 4 mm iar despre DOT nu-si mai aminteste nimeni dupa momentul achizitiei.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
14 hours ago, abc said:

Anvelopele pentru toate anotimpurile "nu au fulgul" sunt inscriptionat doar MS. Evident ca in conditii de iarna anvelopele de iarna sunt mai bune decat cele pentru toate anotimpurile. Atentie am spus in conditii de iarna (adica pe drumuri acoperite cu zapada, gheata sau polei) nu in anotimpul iarna (cand poti sa ai drumuri uscate). Mai mult: in functie de zona geografica iarna poti avea perioade lungi cu temperatura minima pozitiva iar maxima mult peste zero grade. De regula grija pentru anvelope se manifesta in special la auto noi, odata cu trecerea anilor se uita ca la anvelopele de iarna adancimea minima a profilului este legal de 4 mm iar despre DOT nu-si mai aminteste nimeni dupa momentul achizitiei.

de acord cu asta , eu am bridgestone si dupa iarna asta , in functie de cum se comporta , o sa vad daca o sa-mi fac roti . 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Thumb up abc, bine precizat.

Acum 17 ore, lisandru06 a spus:

Acum nu stiu daca este doar marketing in ceea ce priveste denumirile dar am mers pe acelasi montator pentru ca am vazut masini de peste 10 ani montate la ei si inca arata bestial + ca si eu am pe vechiul Peugeot 206 timp de 5 ani si arata inca foarte bine.

Cred ca orice folie "de firma" rezista acceptabil in timp, ca aspect. Totusi, zic eu ca mai importante ar fi proprietatile termoizolante. In privinta asta, mie mi-au spus sa am grija sa nu fie stearsa cu solutie ce contine alcool.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...