Sari la conținut

Prima revizie Dacia Duster


Postări Recomandate

Ce mi se pare ciudat, ca pe net am gasit tot kitul original care este sub forma

 

Componenta Pachet Revizie Filtre Duster 1.5 DCI:

Filtru ulei Duster 1.5 dci - RENAULT

Filtru aer Duster 1.5 dci - RENAULT

Filtru combustibil Duster 1.5 dci - RENAULT

Filtru polen (carbon activ) Duster 1.5 dci - RENAULT

Ulei motor ELF EVOLUTION FULL TECH FE 5W30 DPF 5L Duster 1.5 dci - ELF

 

Acest kit costa doar 309,00 lei !!! unde e diferenta pana la 900 in manopera de 40 de minute cat dureaza toata revizia?!

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 430
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Pe rând: 1. Poți sta lângă mașină, legea îți permite, în cel mai rău caz semnezi pe propria răspundere pentru protecția muncii. 2. 1,6 SCe aka 1,6 16v 114CP aka H4M738 are distribuția pe lan

197.82 fara TVA manopera  544.63 fara TVA piesele Si eu ma asteptam la pret ceva mai mic, dar e ok. Legat de manopera.. fiind singura reprezentanta pe o raza de 50 de KM, cred ca profita de asta

Daca mergi numai pe autostrada in Elvetia e ok sa faci la 15. daca nu, 10k( bine, oficial poti sa mergi si 30k daca masina sta la tine sub 5 ani). am pus eu poze cu filtrele cand mergi PE A3

Posted Images

Acum 10 ore, AdiR a spus:

Salut! Poate sa îmi zică cineva ce servicii presupune programul All Inclusive de la Dacia?

Pachetul de întreţinere EASY SERVICE:

Include operaţiunile de întreţinere (revizii periodice) şi control conform programului definit de producătorul vehiculului. Aceste operaţiuni*, realizate de Reparatori Autorizaţi Dacia, vor fi efectuate conform recomandărilor şi în termenele scadente prevăzute de către producător, menţionate în Carnetul de întreţinere al vehiculului si specifice fiecărei motorizări.

*  nu sunt aplicabile vehiculelor de ocazie sau celor utilizate pentru activități de taxi, scoală de șoferi, rent a car, protecție şi pază precum si pentru cele utilizate în competiții.

Presupune înlocuirea următoarelor piese supuse uzurii: amortizoare faţă/ spate, discuri de frână faţă/ spate, plăcuțe de frână faţă/spate, saboți de frână spate, curele de transmisie, bujii incandescente, ștergătoare de parbriz faţă/spate, becuri;

 

Pachetul de întreţinere SERVICE PACK:

Include operaţiunile de întreţinere (revizii periodice) şi control conform programului definit de producătorul vehiculului. Aceste operaţiuni*, realizate de Reparatori Autorizaţi Dacia, vor fi efectuate conform recomandărilor şi în termenele scadente prevăzute de către producător, menţionate în Carnetul de întreţinere al vehiculului şi specifice fiecărei motorizări.

*  nu sunt aplicabile vehiculelor de ocazie sau celor utilizate pentru activități de taxi, scoală de șoferi, rent a car, protecție şi pază precum si pentru cele utilizate în competiții.

Presupune înlocuirea următoarelor piese supuse uzurii: amortizoare faţă/ spate, discuri de frână faţă/ spate, plăcuțe de frână faţă/spate, saboți de frână spate, curele de transmisie, bujii incandescente, ștergătoare de parbriz faţă/spate, becuri;

Pentru contractele de întreţinere atașate contractelor de leasing oferite de RCI România, include şi realizarea vizitelor de control tehnic obligatoriu (ITP);

De asemenea, include incidentalitatea – înlocuirea sau repararea pieselor mecanice, electrice şi electronice ale vehiculului (inclusiv manopera) a căror defecțiune este constatată la inițiativa clientului şi este datorată unui viciu de fabricaţie, precum şi eventualele reparaţii ale pagubelor cauzate de această defecțiune altor piese ale vehiculului.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 4 weeks later...
  • dust3radmin changed the title to Prima revizie Dacia Duster
  • Mak featured și pinned this topic

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...