Sari la conținut

Zgomot/Ronțăit 1.6 SCE 114 4x4


Postări Recomandate

La mine încă se mai aude, datorita unor pb de sănătate nu am mai ajuns la dealer cu ea, am 4500km, nu prea am reușit sa ma bucur de ea... Aștept recuperarea totala și apoi ma duc cu ea la dealer.... vedem ce mai zic. 

E ok ca nu s-a amplificat zgomotul, macar atât. 

Drumuri bune. 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 1 month later...

Eu am o problemă similara , 1.5 diesel 4x4. Merg mereu pe auto. In treapta a 5-a intre 2000 și 2300 se aude un fel de dârdâială, că și cum ar avea un joc ceva. Dispare daca accelerez sau reduc. Se aude foarte bine daca merg constant...

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu mi-au confirmat cei de la Dacia, dar sunt 100% sigur ca e zgomot tehnic de la rulmentul de presiune, ca la toate daciile pe care le-am avut. Pana acum în aproape 6000 de km nu s-a amplificat nici nu a scăzut... Vedem pe parcurs dacă se amplifica. 

Drumuri bune! 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 1 year later...

Buna ziua as avea si eu o problema duster 4x4 109cp 2015 , in mers se aude un zgomot de angrenaj neuns rontait am schimbat uleiul in cutie  am fost la service au ridicat masina pe elevator in viteze se auzea in cutie acel rontait nu au stiut ce sa imi spuna o parere va multumesc

 

 

 

 

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


×
×
  • Creează nouă...