Sari la conținut

Parere Duster cu GPL din fabrica


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 79
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Ca sa mai descretim un pic fruntile .  In premiera de cand am pus GPL. Am campat in week-endul trecut langa salvamont Pestera (multumiri baietilor pentru amabilitate !) . De acolo am facut o pl

Diverse configuratii pentru dormit in masina. Langa Poienari, in locul de picnic/campare amenajat "dupa toate standardele europene..."  unde a venit ursul peste noi la 12 noaptea a fost mai mult decat

@t0rquemada, esti de destul de mult timp cu noi pe forum, respect foarte mult faptul ca te implici si ajuti de destul de mult timp membri de aici, asa ca am pretentii de la tine cu privire la respecta

Posted Images

Salutare. Asta știu și mulțumesc pentru informație . Dar vroiam să știu dacă mai are cineva montat pe 1.2 gpl și cum se comportă mașina. De consum sunt mulțumit am aproape 3000 de km și mi-a scos mixtul de 7.5  în condițiile în care 80 la sută din drumuri au fost în oraș. După ce fac 4000 de km vreau să pun gpl și de aceea vruiam să știu părerea celor cu 1.2 cu gpl cum merge mașina. Mulțumesc

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Stef. Sunt mulțumit de consum dar vreau gpl pe mașină pt că mise pare foarte scumpă benzina. Gpl este la jumătate de preț. Cu 50 de lei bagi câțiva litri de benzina iar de gpl dublu de aceea vreau gpl.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si in cat timp la regimul tau de mers iti vei amortiza investitia in instalatia GPL? Pretul carburantilor va creste sau va scadea direct proportional la toate tipurile de carburant asa ca eu zic sa cugeti bine inainte sa investesti banii aiurea.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Știu și ai dreptate. Fac cam 15000 km pe an. Dar la drumuri lungi se cunoaște diferența. De exemplu Caracal București cu benzina îl fac cu 200 de lei cu gpl îl fac cu maxim 80-90 lei. De aceea vreau gpl. O seară bună tuturor.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 17 ore, Marian30 a spus:

Salutare Stef. Sunt mulțumit de consum dar vreau gpl pe mașină pt că mise pare foarte scumpă benzina. Gpl este la jumătate de preț. Cu 50 de lei bagi câțiva litri de benzina iar de gpl dublu de aceea vreau gpl.

Marian, nu ține :) Nu obisnuim sa spunem "masina mea consuma 33 lei la suta de kilometri", ci "masina consuma 5.5 litri de benzina sau 10 litri de gpl" samd, apoi facem fiecare calculul. Chiar daca intotdeauna ne exprimam in termeni cantitativi, la consumul valoric ne gandim cu toții. Deci recunoaste ca nu esti multumit de consumul ala, stim noi care.

Legat de GPL, primisei raspuns inclusiv de la cineva care isi montase un astfel de sistem si care te sfatuia sa renunti la idee. Pentru motorul 1,2 TCE nu exista instalatie GPL omologata de catre Dacia. O faci in totalitate pe riscul tau.

Editat de Stef13
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...