Sari la conținut

Postări Recomandate

La 25.09.2018 la 10:09, Mark a spus:

Cand am platit acontul mi s-a spus ca pana pe 28 sept voi primi seria sasiu.

Am primit seria sasiu. Termen livrare 6 noiembrie dealer DedemanAutomobile

Ca si experienta iti pot spune ca treaba cu in 2 saptamani avem VIN-ul mi se pare doar o capcapana ca sa te agate. Uite experienta mea pentru NOUL DUSTER ADBLUE 1.5 DCI 4x2 

VIN-UL aparand abia pe data de 28 SEPT dupa ce plata intergrala pentru masina a fost inregistrata. 

Editat de lisandru06
  • Like 1

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 04/10/2018 at 17:56, abc said:

Mai bine speri la prima jumatate a lunii decembrie si cu siguranta o sa ai parte de o surpriza placuta. 

Se pare ca in cazul meu Craciunul a venit muuuult mai repede !!! (am fost foarte cuminte...😇)

Tocmai am fost anuntat ca masina a iesit din fabrica si ajunge zilele urmatoare la dealer (Dedeman), azi sau maine semnez contractul de leasing.

Teoretic saptamana viitoare schimb semnatura de la "viitor posesor" la "posesor", depind de cat de bine se misca cei de la Dedeman cu accesoriile.

• Like 1

Partajează acest post

Link spre post

Nu te grabi!Montarea lor poate dura si 3 zile..Ca asa.i la noi!

Partajează acest post

Link spre post
La 11.10.2018 la 12:54, jad a spus:

Se pare ca in cazul meu Craciunul a venit muuuult mai repede !!! (am fost foarte cuminte...😇)

Tocmai am fost anuntat ca masina a iesit din fabrica si ajunge zilele urmatoare la dealer (Dedeman), azi sau maine semnez contractul de leasing.

Teoretic saptamana viitoare schimb semnatura de la "viitor posesor" la "posesor", depind de cat de bine se misca cei de la Dedeman cu accesoriile.

In mod normal ar trebui sa primim masinile cam in acelasi interval de timp,avem acelasi dealer si comenzile date cam in aceasi perioada(5 respectiv 12 septembrie ). Si eu am fost informat ca a iesit din fabricatie si se afla la "controlul calitatii",ceva de genu asta. Dar nu cred ca vor sosi la dealer mai devreme de sfarsitul lunii.Sa vedem...

Partajează acest post

Link spre post

Salut,

Voi de unde aveti informatiile cum ca masinile au iesit din fabricatie si urmeaza sa fie livrate? De la dealer sau de la Vocea Clientului? Daca le aveti de la VC, ati fost contactati sau ati sunat voi?

Ms!

Partajează acest post

Link spre post

De la dealer, dar aici difera fiecare caz in parte, eu sunt norocos pentru ca firma la care lucrez are o flota maricica de Dacii si avem o legatura foarte stransa cu reprezentantul nostru comercial, alti colegi de pe forum au cate un prieten care lucreaza la dealer, etc.

Oricum ar fi, "comercialii" se feresc sa dea termene exacte si ferme pentru ca nici ei nu primesc date foarte exacte, la inceput am fost anuntat ca o primesc pe la inceputul lui Noiembrie, apoi undeva in a doua jumatate a lunii Octombrie, ca sa fiu sunat miercuri pentru acte (leasing) ca e gata masina... (caz fericit), sau intalnit cazuri in care a fost interziat termenul de livrare fata de ce s-a anuntat initial.

DAR, si e un mare "DAR", pana nu o vezi la ei in "curte" totul este la nivel informativ.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga un comentariu

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.