Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 55
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Salutare! Ca posesor al unui Duster 1.6 Sce 4x2 pot sa împărtășesc următoarele păreri despre comportamentul prezentat de @eliadib : motorul 1.6 sce de origine Nissan este un motor mult mai sensibil de

Am fost cu ea la reprezentanta... nu se vede nimic pe calculator... se pare ca am eu "auzenii" si nici termometrul nu a mai oscilat..... se pare ca ii dau prea multa importanta  mulțumesc tuturor celo

N.am simtit nicio diferenta intre benzina de 98 sau 100 fata de cea standard.Am pus Petrom,Mol OMV.Aaa,ba,da!Doar la pret.Masina a mers la fel cu ambele.80 la suta bag aditivata.Nu câr,mâr cu cea norm

Proprietar de Duster 2018 cu motor de 1.6sce din august anul trecut, până acum aprox 6800 km la bord.

Confirm și eu cu ralantiul la rece și legătura acestuia cu calitatea benzinei. Când alimentez cu 98 sau 100 fluctuațiile ralantiului sunt mai reduse.

In toată perioada n-am auzit nici un zgomot de la ambreiaj însă am avut ceva probleme la frâne (scârțâiau mai ales la umezeală mare), au dat eroare și a mașina a intrat în limp mode. La service au resoftat-o și au dat din umeri că n-avea nimic.

Editat de CTB76
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Limp mode din cauza franelor? :o
Am patit cu limp mode la Skoda mea diesel cand mi-a crapat EGR-ul, speram ca pe Duster benzinar nu o sa aud de asa ceva :-P

Acum 2 minute, CTB76 a spus:

Proprietar de Duster 2018 cu motor de 1.6sce din august anul trecut, până acum aprox 6800 km la bord.

Confirm și eu cu ralantiul la rece și legătura acestuia cu calitatea benzinei. Când alimentez cu 98 sau 100 fluctuațiile ralantiului sunt mai reduse.

In toată perioada n-am auzit nici un zgomot de la ambreiaj însă am avut ceva probleme la frâne (scârțâiau mai ales la umezeală mare), a dat eroare și a intrat  în limp mode. La service au resoftat-o și au dat din umeri că n-avea nimic.

Ah, scurta intrebare: cat ai asteptat dupa masina?
Azi am platit avansul si estimeaza ca o voi primi in 20 Mai sau chiar mai tarziu

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din 1 mai pana la 28 iulie am așteptat eu, anul trecut!

Da, intră in limp mode mai ușor cică decat modelele vechi, aproape la toate erorile de sisteme importante = limp. De la băieții de la service citire.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...