Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 666
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

@SCM apoi dupa verificarea hardware si achizitionarea multiplexorului trebuie activata temperatura exterioara (C) si DrivingECo2 din Micom si\sau un program de diagnoza. Pentru ambele se pot gasi dest

Din ciclul dacă eu nu am văzut nu există, o informare oficială la lansarea 1.0.13.2 - Un appareil ULC4 a des problèmes de lecture de fichiers audio sur des clés USB. Ce n'était pas le cas sur ULC

Am completat ca pe langa verificare si acel multiplexor  mai trebuie si activarea functiilor din MICOM si/sau diagnoza (fara de care colegul  achizitioneaza degeaba acel multiplexor). Am scris destul

Posted Images

Cu partea asta nu ar trebui sa.ti bati capul..E o discutie intre cei 2!😃

Oricare ti.ar lucra la masina sunt convins ca vor face treaba buna!

SI NU MAI CITATI OAMENI BUNI ultimul mesaj!

  • Like 1
  • Haha 1
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@SCM totul depinde de echiparea hardware a masinii tale. Apoi se activeaza din computerul de bord si/sau din MediaNav in functie de cerinte atat cat stie si poate hardware-ul masinii sa iti furnizeze.

Multiplexorul BIC iti transleaza cum se vede la colegul @Mak consumurile si temperatura exterioara pe MediaNav.

Pentru 4x4 mai trebuie un al modul aditional pentru a transla si aceste info in MediaNav.

Oricum alegi pe cineva din apropierea ta si cred ca te rezolva cu acestea. Nu e o mare filozofie.

Editat de Neek
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adică : Întâi se verifică mașina apoi se montează.

Multiplexorul e cel din partea stângă a pozelor și oficial pe Duster ph2 ai doar temperatură exterioară și Eco2drive, 4x4info e disponibil doar pe Duster ph3

Cel din partea dreaptă e un "multiplexor" fals (via Pitești) care face de toate(inclusiv cartofi prăjiți) doar că fiabilitatea/stabilitatea lui e zero - care vrea să testeze pe banii/mașina/timpul lui e liber să o facă... dar în momentul în care îl recomandă și vinde ca înlocuitor direct al multiplexorului original se încadrează la categoria țepar.

teaser20041201.jpg

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@SCM apoi dupa verificarea hardware si achizitionarea multiplexorului trebuie activata temperatura exterioara (C) si DrivingECo2 din Micom si\sau un program de diagnoza. Pentru ambele se pot gasi destule informatii. Daca nu doresti insa sa te "complici" atunci poti apela la cineva care a mai facut asta.

Pe mine nu m-au interesat, temperatura exterioara si consumul le am pe CB (si nu mai doresc inca un ecran care sa imi arate cat de "ne-economic" conduc). :D

Micom.jpg

ddt4all.jpg

Editat de Gil26
  • Like 1
  • Mulțumesc! 1
  • Haha 1
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru o informatie clara si comparativa, nu doar subiectiva, pentru cine intereseaza mai jos sunt cele 3 tipuri de MICOM (din arhiva proprie). Unele butoane au aceleasi functii (cum ar fi ECO si TEMP spre exemplu) , multe altele nu.

MN1 Standard:

1661735431_MN1MICOM.png.8efdc0c2e913f4e95c2c95108900e84b.png

MN2 Evolution

1429463946_MN2MICOM.png.25a2b4c63652d2f32383b2a9c32814ae.png

MN3 Evolution 2.0

micom_1.0_13.1.thumb.jpg.28c09fb350b814de5800ab39841994de.jpg

 

Editat de Neek
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...