Sari la conținut

Postări Recomandate

Prima as vrea sa va multumesc la toti pentru sustinere, iar unora chiar si pentru detalii!!! Alta treaba e ca m-am grabit sa afirm ca nav-ul e pustiu, fara harta,...., o fi din cauaza ca sunt varza in jucariile astea digitalizate, un coleg de serviciu s-a uitat si a zis ca este harta RO si Bulgara, nu am avut intentie rea sa duc in eroare pe cineva, si aici e cazul sa vin cu scuze, na, generatia mea n-a avut in scoala computere si plus eu am fost departe de studii tehnice!!! Dar totusi dupa pasii parcursi conform sfaturilor voastre, am identificat versiunea:  1.0.13.2,  masina a esit din uzina la 10 octombrie anul trecut, la 30.10.2019 am primit-o la Chisinau, Si cand colegii aici pomeneau de ultima versie, cred ca nu e si cazul meu, ori poate si mai rau, cei de la reprezentanta au trisat..., ei dar pana ce asa e, avem ceia ce avem...!!!

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 666
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

@SCM apoi dupa verificarea hardware si achizitionarea multiplexorului trebuie activata temperatura exterioara (C) si DrivingECo2 din Micom si\sau un program de diagnoza. Pentru ambele se pot gasi dest

Din ciclul dacă eu nu am văzut nu există, o informare oficială la lansarea 1.0.13.2 - Un appareil ULC4 a des problèmes de lecture de fichiers audio sur des clés USB. Ce n'était pas le cas sur ULC

Am completat ca pe langa verificare si acel multiplexor  mai trebuie si activarea functiilor din MICOM si/sau diagnoza (fara de care colegul  achizitioneaza degeaba acel multiplexor). Am scris destul

Posted Images

Acum 10 ore, t0rquemada a spus:

......Dacă e luat la pachet cu mașina vine doar cu hărți pe arealul geografic de livrare. .....

acum 1 oră, gherundii a spus:

.....un coleg de serviciu s-a uitat si a zis ca este harta RO si Bulgara, .....  masina a esit din uzina la 10 octombrie anul trecut, la 30.10.2019 am primit-o la Chisinau, ...!!!

Uite asa punem in balanta cunostintele despre hartile livrate pe o unitate. Unde sa mai pun ca stiu inca cativa personal, dar reiese chiar si din configurator ca masina poate fi livrata cu navigatie FARA nici o harta. Nu mi-a venit a crede ca se poate si asa pana nu am vazut configuratorul ca se poate.

In schimb daca se opteaza pentru harti, da vor fi puse mai intai hartile zonei. Dar acum @gherundii ma gandesc daca masina ta a fost facuta sa fie livrata la Chisinau, de ce nu are cel putin si harta Moldovei?

Din cate stiu (ca am lucrat si pe linia de productie auto) de cand se intra in productie orice masina e deja configurata pentru ordinul proprietarului (aici in speta la Chisinau). Deci se stie destinatia ...

Poate mai corect ar fi ca va avea hartile din tara de productie si cum tu @gherundii ai optat fara alt pachet de harti masina a intrat in fabricatie cu pachetul implicit (daca a fost facuta la comanda), masina fiind fabricata in RO.

@foxbat iar ai dat-o in graba cu versiunea

Acum 1 oră, foxbat a spus:

am 10.0.13.2

 

 

Editat de Neek
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 7 minute, foxbat a spus:

e la fel  ca a mea.ro si bg:)

relax.

hai sa vedem cum rezolvam intrebarile mele .care ti se aplica si tie.identic.ai drum prin ro?

@foxbat , spre marele meu regret, nu prea am drum prin RO, per total am fost de 3-4 ori, posibil anul acesta voi merge cu prietenii in delta la pescuit, dar nu e batut in cue, ori poate cu ceva ocazii, e greu de spus acum... 

@Neek, nu am avut o comanda deosebita, decat culoarea, in rest pentru mine conta fiabilitatea, apoi mai tarziu mi-a aparut  curiozitatea, zic totuna daca are un ”pumn” de intelegentie, nu ar fi rau sa ma deprind..., ce tine de restul se va clarifica fiul la zile libere!!!

  • Like 1
  • Haha 1
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te cred @gherundii, si stiu ca la anumite pachete (sau modele - in afara de Essential si Comfort cele mai de baza) ai deja inclusa navigatia cu RO implicita.

Tu ai ales un astfel de model peste medie.

Editat de Neek
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 42 minute, Neek a spus:

@foxbat iar ai dat-o in graba cu versiunea

 

1.0.13.2

acum ca ne luam de numere, ceva pe subiect ?:))) Oricum e clar ca este vorba de o singura succesiune corecta, nu prea sunt variante pe linux, nu ?:) 

Acum 33 minute, gherundii a spus:

@foxbat , spre marele meu regret, nu prea am drum prin RO, per total am fost de 3-4 ori, posibil anul acesta voi merge cu prietenii in delta la pescuit, dar nu e batut in cue, ori poate cu ceva ocazii, e greu de spus acum... 

@Neek, nu am avut o comanda deosebita, decat culoarea, in rest pentru mine conta fiabilitatea, apoi mai tarziu mi-a aparut  curiozitatea, zic totuna daca are un ”pumn” de intelegentie, nu ar fi rau sa ma deprind..., ce tine de restul se va clarifica fiul la zile libere!!!

nu e bai. ziceam ca poate anunti cand vii si ne "rezolva" un coleg

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...