Sari la conținut

Postări Recomandate

1. Activezi AA pe navigatie, daca nu este deja activata.

2. Cauti cablu compatibil ( de obicei cel original al telefonului ) si conectezi telefonul cu navigatia prin intermediul cablului.

3. Apare iconita cu AA in dreapta jos si ai cale libera sa faci ce doresti ( AA full options )

Si data viitoare cand o dai pe etnii sau alte porcarii de capitala, ai report

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 666
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

@SCM apoi dupa verificarea hardware si achizitionarea multiplexorului trebuie activata temperatura exterioara (C) si DrivingECo2 din Micom si\sau un program de diagnoza. Pentru ambele se pot gasi dest

Din ciclul dacă eu nu am văzut nu există, o informare oficială la lansarea 1.0.13.2 - Un appareil ULC4 a des problèmes de lecture de fichiers audio sur des clés USB. Ce n'était pas le cas sur ULC

Am completat ca pe langa verificare si acel multiplexor  mai trebuie si activarea functiilor din MICOM si/sau diagnoza (fara de care colegul  achizitioneaza degeaba acel multiplexor). Am scris destul

Posted Images

@Midnighte el cred ca are deja Android Auto functional normal pe unitate, si cred ca ar vrea mai mult si un fel de screen mirroring sau abilitare video de pe youtube, etc ... ceea ce AA acum nu ii permite in forma actuala originala.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 47 minute, Midnighte a spus:

1. Activezi AA pe navigatie, daca nu este deja activata.

2. Cauti cablu compatibil ( de obicei cel original al telefonului ) si conectezi telefonul cu navigatia prin intermediul cablului.

3. Apare iconita cu AA in dreapta jos si ai cale libera sa faci ce doresti ( AA full options )

Si data viitoare cand o dai pe etnii sau alte porcarii de capitala, ai report

multumesc.123 done.tu ce aplicatii ai disponibile pe aa dupa ce te conectezi?

ti am cerut scuze,chiar nu inteleg ce te a (mai)suparat.nu ma laud cu "capitala"care de fapt e "recycle bin"ul tarii si e plina de "etnii",cum zici.daca e nevoie,te rog frumos sa ne mutam pe PM pt asta.spor

Acum 25 minute, Neek a spus:

@Midnighte el cred ca are deja Android Auto functional normal pe unitate, si cred ca ar vrea mai mult si un fel de screen mirroring sau abilitare video de pe youtube, etc ... ceea ce AA acum nu ii permite in forma actuala originala.

exact.cum?

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am cumparat Dusterul nou in toamna 2019, sunt departe de limbajul vostru, cifrele nu-mi spun nimic, cum aflu ce medianav am, o fi scrisa versiunea in manual? fiindca stau peste Prut, reprezentantul a spus ca in R.Moldova Dusterul vine fara harta RO , acolo nu-i nimic, dar am vrut sa aflu daca e posibil de pe telefonul mobil (Nokia 7 plus), sa conectez la medianav ca sa pot naviga cu aplicatia din telefon, spre exemplu MapsMe?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intri in setarile medianav si aflii versiunea de soft. Daca ai android auto instalat pe telefon si il conectezi la medianav va aparea si pe medianav.

Editat de Leutzul
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@gherundii din meniul principal Setare/Sistem pagina a doua cu segeata in jos si la Versiune Sistem vezi ce versiune ai. Oricum din cate spui daca masina e 2019, cu probabilitate de 90% ai noua unitate de MediaNav Evolution 2.0 (MN3 sau ULC4). Mai sunt unele ce inca vin cu vechile MN2 Evolution.

Pentru Moldova cred ca e fara harta Romaniei sigur, cum si pentru majoritatea masinilor facute in Romania au doar hartile Romaniei si Bulgariei. Sunt curios pe Moldova cu ce harti se livreaza masina.

Daca esti norocos sa ai din fabrica Android Auto activat, faci cum spune colegul mai sus. Daca nu apare atunci trebuie sa iti activezi singur optiunile de Android Auto, Car Play si SIRI. 

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 45 minute, Neek a spus:

@gherundii Sunt curios pe Moldova cu ce harti se livreaza masina.

Mai mult curaj, colegii!!! In Moldova vine curat ca lacrima, lipsa totala de harti, nici RO, nici EU, nici dracul si nici tac-su....

Pentru instalare pachet harti Europa (Moldova acolo nici nu intra), trebuie sa platesc adaugator, de aia si am intrebat, fiindca am in telefon 3 aplicatii: MAPS.ME, HERE, si hartile GOOGLE, daca pot utiliza telefonul cu aplicatiile conectat la medianav. Am fost in ospetie in septembrie la Cluj, m-au ajutat foarte mult, HERE pe alocuri imi ara si radarele pe traseu, dar atunci eram cu alta masina. Si acum cand am aceasta minune de medianav (de care inca nu ma pot folosi :-D ), mai incerc si eu ajutorul vostru. Pana ce mi-e clar ca trebuie sa am instalat pe telefon android auto, cum rezolv asta vin cu informatie, multumesc !!!

 

 

Editat de gherundii
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@gherundii nu cumva, daca e curat ca lacrima, iti lipseste si butonul de Navi?  Ai doar 5 butoane pe ecranul principal?

Daca e asa ai cam fript-o ca ai luat o navigatie fara navigatie.

Uita de a folosi Maps Me pe el decomadata. Prin Android Auto original se poate doar Harti de la Google si Waze. Daca iti modifici telefonul si root-ezi poate obtii mai multe. Eu nu am vrut sa imi modific telefonul. 

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...