Sari la conținut

Duster 4X2 1.6 benzina 114 cai, culoare Brun Vison


Postări Recomandate

6,9% DAE fixa?

In ceea ce priveste reviziile ar trebui sa iti scrie negru pe alb asta. Poate sa scrie ca reviziile sunt gratuite si sa aiba un asterix * la care sa scrie ca se platesc consumabilele, poate cineva in aceeasi situatie poate sa clarifice. Eu cel putin nu am auzit decat la vreo doua marci de masina o oferta de genul asta, dar nu prea recent

Editat de Gavryel
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 22
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Gata, așteptare a luat sfârșit! Voi reveni și cu un feedback pertinent după câțiva km

Salutare tuturor, Mă alătur si eu comunității odată cu achiziționarea modelului Duster 2018, Prestige, 1.6 benzina, fara alte opțiuni doar cele care vin odată cu varianta Prestige, jante de 17',

Pai mă gândeam să îmi iau o pătură și să stau acolo până rezolv...:))

Posted Images

Da, dobândă fixă de 6.9%.M-am uitat pe simularea de la dealer și acolo scrie scrie "contract întreținere 2900 lei".De aceea mă.gandesc că suma asta nu acoperă doar manopera, plus că a insistat dealerul pe faza asta.Oricum m-ai pus pe gânduri, luni îl sun să clarific cu el treaba asta, sper sa fie așa cum am inteles :).Voi reveni cu feedback.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este diferenta intre revizii gratuite si intretinere gratuita. Din ce stiu eu la Dacia nu exista intretinere gratuita. Avem doar garantie (standard sau optional extinsa) si tot optional revizii gratuite. Ca din considerente de marketing acest pachet optional de revizii gratuite se numeste "fara griji" sau chiar "intretinere gratuita" este altceva. Nu intotdeauna formularea reflecta adevarul. Revizii gratuite inseamna manopera + materiale la operatiile care se fac la revizii, la intervalele de timp stabilite pentru revizii (ex. ulei, filtre, lichid frana, antigel, distributie la 1.5, etc). Intretinere gratuita inseamna manopera + materiale la piesele de uzura care nu intra in garantie si care se pot schimba nu doar la revizie (ex. placutele de frana).

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ,

Azi am sunat la dealer și mi-a zis că în programul de revizii intră manopera+materialele care se folosesc la revizii( ulei, filtre) dar cică și plăcuțele de frana....

În ceea ce privește garanție aceasta "curge" din momentul in care intru in posesia mașinii (la livrare).

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 1 month later...

Salutare ,

Vineri, sapt trecută, am achitat mașină, dealerul îmi zice că mă sună el să verifice nu știu ce, am impresia că mă cam duce cu vorba.Am mai avut o discuție cu el după ce am achitat, i am atașat și pe mail chitanță de la banca și îmi zicea că e f ocupat, are mașini de livrat de luna trecuta....Pai ce fac?! Aștept livrarea când vrea el?

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...