Sari la conținut

Duster 4X2 1.6 benzina 114 cai, culoare Brun Vison


Postări Recomandate

Salutare tuturor,

Mă alătur si eu comunității odată cu achiziționarea modelului Duster 2018, Prestige, 1.6 benzina, fara alte opțiuni doar cele care vin odată cu varianta Prestige, jante de 17', culoare Brun Vison.

În data de 27.08.2018 am platit avansul de 5% din valoare mașinii, dealerul mi-a spus că am 700 euro reducere la Prestige ,iar la Confort îmi dădea 500 euro reducere.In fine am ales Prestige mai mult datorita aerului condiționat automat, pe Confort aveam ceva opțiuni alese, iar diferența era de aproximativ.850 euro.In ziua achitării avansului dealerul mi-a zis că la finele lunii septembrie mașină iese din fabrica , iar în jur de data de 26 octombrie se va face livrarea.Poate, totuși am noroc și o voi primi mai repede.

Am citit cum că e mai buna varianta unui împrumut în bancă decât direct la dealer.Eu am fost la banca , știu și condițiile de la dealer și totuși inclin spre dealer, au un program prin care 5 ani ai reviziile gratuite ( mă rog, costurile intră în rata) plus 2 ani extragarantie.Si inca ceva, primele 3 rate sunt gratuite , deci în loc de 60 luni, plătesc efectiv 57 de luni.Voi reveni cu detalii și poze după primirea mașinii.Va salut pe toți și drumuri bune!

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 22
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Gata, așteptare a luat sfârșit! Voi reveni și cu un feedback pertinent după câțiva km

Salutare tuturor, Mă alătur si eu comunității odată cu achiziționarea modelului Duster 2018, Prestige, 1.6 benzina, fara alte opțiuni doar cele care vin odată cu varianta Prestige, jante de 17',

Pai mă gândeam să îmi iau o pătură și să stau acolo până rezolv...:))

Posted Images

Pai nu ti-a facut reducere de 700 de euro, pt ca ai platit in pretul asta si extra garantia de 2 ani in plus , pachetul e vreo 200 de euro 

Editat de Gavryel
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Momentan nu am semnat nici un contract la dealer, am dat doar avansul.Daca mă hotărăsc să dau cash toți banii, deci nu cu rata prin dealer prețul rămâne același.Intra-adevar garantia rămâne de 3 ani sau 100.000km, dar prin programul prezentat de dealer intră și reviziile gratuite (schimbat ulei, filtre etc) timp de 5 ani.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

vezi dacă suma plătită la dealer la sfârșitul perioadei contractuale este similară cu cea plătită la banca.

aceeasi analiza am facut_o si eu in Decembrie iar decizia a fost sa fac credit ... era net mai avantajos.

succes.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doar manopera e gratuita la revizii sau si consumabilele respective?

Eu am comandat un duster prestige, orange atacama, 4x4 1.6 benzina + pachet legislativ si extra garantie 2 ani = 17892 dar dealerul mi-a facut o oferta la aceeasi masina + 3 optionale: avertizor unghi mort, start stop si  camera multiview, am platit 17752 euro, la sfarsitul lunii ar fi gata toata treaba. In total ar fi o reducere comerciala de 790 de euro de la varianta prestige + cele 3 optionale, extra garantie si pachet legislativ

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La dealer am o dobânda de 6.9%, iar la banca cu care lucrez am 9.5% pe an.Ideea e că ratele sunt asemănătoare +- câțiva zeci de lei.In ceea ce privește reviziile, dealerul mi-a zis că timp de 5 ani cheltui cu benzina, RCA, spălat.Ideea e că la revizii mă duc cu mana in buzunar cum se zice, deci da tot ce tine de revizie e gratuit.Acum sper sa nu fi vorbit aiurea dealerul.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...