Sari la conținut

Postări Recomandate

Din pacate, Internetul pe MediaNav nu merge decat pana la versiunile de soft 8.0.5. Cele superioare nu functioneaza cu internet. Si chiar daca printr-o minune ar merge, sunt putine stick-uri modem care sa fie acceptate de MediaNav. S-a incercat asa ceva, dar fara succes. Asa ca.... nu merge Waze... :))..... Pentru revizie, da afara SuperMod-ul si lasa hartile. Nu sta nimeni sa vada/pierde timpul cu ce harti ai tu puse. Dar daca tot mai ai acea teama ca "poate", copiezi din Backup ( vezi Storage Card4- NNG - Content ) hartile originale. Si sa nu uiti nici de licentele puse in folderul Licence ( stergi ce ai acolo si le pui pe alea din Backup). Si gata, e ca nou... 

  • Like 2
  • Mulțumesc! 1
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 409
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Tutorial actualizare harti MediaNav gratis cu Supermodd Eu personal am cumparat de curand un Duster din 2017 la mana a doua si am descoperit MediaNav-ul. Am fost incantat de navigatie cand am vaz

Salutare @SamsonS, Astazi am stat cam 4-5 ore pe langa masina si am testat tot ce mi-a trecut prin minte. Am inceput cu un test de protejare si instalat dboot 9.1..x , dar din pacate pe versiunea

Am actualizat Super Mod la v4.0 in special optimizat pentru compatibilitatile cu skin-uri dar si reparat cateva probleme. 4.0ª Revizie Super Mod Standard RO 4.0ª Revizia Super Mod Evolution

Posted Images

@andreeeapity eu am fost de 2 ori la revizie cu hartile updatate. Niciodata nu sa uitat nimeni la harti. A doua oara a fost tata cu masina la revizie si probabil ca am uitat Super Mod-ul, sau poate DBoot-ul (cineva a vazut ceva la ecranul principal) si acel cineva ar fi zis ca:

- aveti actualizate hartile ....

- desigur, ce puteam sa stau cu hartile din 2014? (Tata)

si asta a fost tot comentariul legat de ceva schimbat la MediaNav.

Garantia masinii nu cred ca se pierde daca ai actualizat hartile. (De asta eu le suprascriu pe acelasi format) Dar daca ai busit navigatia si mergi la ei si constata ca a fost crack-uita atunci cred ca devine o problema. Cat timp functioneaza, nimeni nu cauta sa vada de ce functioneaza bine ...

  • Like 1
  • Haha 1
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 23.09.2018 la 19:19, SamsonS a spus:

Asa cum am promis am repus toate fisierele originale inapoi si am incercat sa fac o amprenta, din pacate nu functioneaza. 

 

 

 

Asa cum am promis postez si un tutorial video pentru instalare Supermodd, si actualizare harti MediaNav, dar nu inainte de a citi prima postare a lui @Neek din acest topic.

 

 

Am sa pun si un link, valabil doar 7 zile din pacate, pentru a descarca  hartile Q2.2018 pentru MediaNav (Atentie fisierele au 6,60 GB):

https://sadiqus.asuscomm.com/s/CfBBBFRWTTCDLG7   pentru fisiere separate sau 

https://sadiqus.asuscomm.com/s/CfBBBFRWTTCDLG7/download  pentru toata arhiva 6,60 GB

 

Retineti link-urile sunt valabile doar 7 zile adica pana la 30.09.2018

 

pe video clip nu ai copiat si licentele,trebuie sau nu trebuie?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@andreeeapity se adauga si alte licente in functie de nevoie.

Daca ai adaugat fisiere FPA, FDA, FSP, DEM, POI_Ext ca sa abilitezi unitatea sa vada aceste optiuni trebuie sa pui si licente pentru ele. Nu e necesar, dar de obicei eu adaug si licenta ce vine cu pachetul de harti.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 3 weeks later...

Citat dintr-o impresie de la un detinator Menaco:

2TYhD.png

:gandire:

Pentru Menaco Evo ultima varianta ce am vazut-o eu e 9.1.3.3 si cred ca include si ceva asemanator Mirror. Mult noroc doritorilor.

Link Menaco

Dupa impresia de mai sus as mai pune inca o data costul si trec direct la originalul Evolution 2.0 nou aparut ce are totul inclus. :P

Editat de Neek
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



  • Susține forumul

    Cumpără de la eMAG apăsând întâi acest buton

    și vei susține forumul.

    Recomandăm și PCGarage, Fashion Days, Elefant.ro, CEL.ro, F64, evoMAG, Libris, Flanco, Anvelope-oferte.ro

    De fiecare dată când dai mai întâi click pe unul din aceste linkuri de mai sus, iar abia mai apoi cumperi, ajuți forumul cu un mic comision care se întoarce în contul de afiliere.

  • Inregistrare/Autentificare

    Pentru a putea posta, te rugam sa te inregistrezi / autentifici.

  • ForumDuster.ro pe Facebook

  • Topicuri

  • Postări

    • Eu am cerut.o la predarea masinii.E o hârtie A4.
    • Intervalele si ce se schimba/verifica la revizii exista in fisa de intretinere pe care o primesti la cumparare. Cred ca poti sa ceri o fisa de la dealer inainte.
    • Pentru ca in curand se va face un an de cand ma dau cu Portocala Turbata, mi s-a parut momentul potrivit sa postez o statistica pentru pasionati.  Si avem asa: RCA pe un an B8, "decat" 1022 lei, CASCO 548 euro (2740 lei), ambele la Omniasig. In anul care a trecut am ars dupa bonurile de benzina 1406,25 litri de zeama de dinozaur, la un cost modic de 9979,66 lei. Raportat la cei 16900 km parcursi rezulta un consum mediu anual de 8,32 la suta de kilometri parcursi. Mi se pare decent, raportat la puterea motorului si la aerodinamica tip caramida. Dupa cum am mai spus, in momentele respective, comportamentul masinii in afara asfaltului e mai mult decat onorabil si stiu sigur ca poate mult mai mult decat sunt eu capabil sa cer de la ea. Motorul mi se pare in continuare cireasa de pe tort, silentios, rafinat, iar felul in care trage in sarcina este incredibil. Scaunele, chestia care mi s-a parut cel mai aiurea dupa ce am luat masina si imi amintesc ca la primul drum lung ma durea groaznic genunchiul drept si spatarul scaunului parea ca in loc sa ma sustina ma impunge... Din fericire ne-am impacat exact la timp pentru tura pe care am facut-o 6 luni mai tarziu prin Europa, in care n-am avut probleme nici dupa 600 km condusi intr-o zi. Despre comportamentul transmisiei integrale a masinii in off-road pot doar sa spun ca mi sa parut mai mult decat capabila pentru ce am cerut eu de la ea. Adica indiferent de coclaurile, dealurile sau noroaiele in care am bagat-o, a fost in stare sa ma scoata fara prea mare deranj ... Nemultumiri dupa un an, sunt putine, iar cele care sunt se leaga de comportamentul timoneriei, ambreiajului, transmisiei, (nu m-am prins inca care din cele trei e de vina) in situatii de condus "sportiv" cu schimbari rapide si agresive de trepte. Am avut o perioada destul de lunga dupa cumparare, cand mi se parea ca nu mai stiu sa conduc si aproape fiecare schimb de treapta era insotit de o smucitura!  Dupa multa lectura on-line am inteles ca nu sunt chiar prostul clasei la condus si ca mai sunt si altii care experimenteaza aceeasi problema!  Pana la urma am inteles cum "vrea" Dusterica sa fie condus si am facut pace! Iar acum ma bucur de el in fiecare zi chiar si in aglomeratia nebuna a Bucurestiului.
    • Salut. Știe cineva să îmi spună unde găsesc intervalul de revizii în garanție și ce anume se face? Am descarcat manualul dar nu am găsit ce caut. Încerc să îmi dau seama dacă e mai convenabil cu rate și totul inclus 5 ani.
×
×
  • Creează nouă...