Sari la conținut

Prima revizie Dacia Duster


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 430
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Pe rând: 1. Poți sta lângă mașină, legea îți permite, în cel mai rău caz semnezi pe propria răspundere pentru protecția muncii. 2. 1,6 SCe aka 1,6 16v 114CP aka H4M738 are distribuția pe lan

197.82 fara TVA manopera  544.63 fara TVA piesele Si eu ma asteptam la pret ceva mai mic, dar e ok. Legat de manopera.. fiind singura reprezentanta pe o raza de 50 de KM, cred ca profita de asta

Daca mergi numai pe autostrada in Elvetia e ok sa faci la 15. daca nu, 10k( bine, oficial poti sa mergi si 30k daca masina sta la tine sub 5 ani). am pus eu poze cu filtrele cand mergi PE A3

Posted Images

la ulei diferenta fata de l-as cumpara eu e de 60 de lei, la filtre probabil as mai scoate un 60-70 de lei, deci per total poate as scoate revizia mai ieftina cu 150 de lei max, ceea ce nu e rau sa ramana in buzunar, sunt niste hoti astia de la reprezentante, dar deh... ce sa facem...

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

De curiozitate, te-au lăsat să stai lângă mașină ?

Eu când eram în tratative cu ei am fost asigurat că  la cererea mea voi putea sta lângă mașină ... ( asigurat cam cu juma de gură și la insistența mea ...; prima dată mi- a zis dna consilier că pot urmări totul pe cameră ..);

Când i- am zis că la intrare în hală scrie maaaare jos pe beton ” de aici ne ocupăm noi ” , m- a asigurat că voi putea opta pentru sală sau cameră ...

Sunt curios cum a decurs revizia la tine ...

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca e cam deplasat sa ii faci hoti pentru ca in manopera serviciilor prestate de ei se reflecta si contabila, si femeia de serviciu, si faptul ca lucreaza legal si fiscalizat. 
Daca ii compari cu Nea Gicu SRL care iti lucreaza la negru si garantia e "pă incredere", da sunt mai scumpi.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Primele 3 revizii le.am facut la ei pentru a nu avea ce comenta la partea de garantie mai ales ca eu am motorul ala supramegasmecher.La urmatoarea revizie voi lua aceleasi filtre,ulei si cu manopera la service Dacia.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fara suparare, dar cand iti cumperi masina noua trebuie sa iei in calcul si mentenanta ei ca poate iti da cu virgula si tu in realitate nu iti permiti masina aia.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 9 ore, Kidu a spus:

Cred ca e cam deplasat sa ii faci hoti pentru ca in manopera serviciilor prestate de ei se reflecta si contabila, si femeia de serviciu, si faptul ca lucreaza legal si fiscalizat. 
Daca ii compari cu Nea Gicu SRL care iti lucreaza la negru si garantia e "pă incredere", da sunt mai scumpi.

Nu e vorba de servicii alias manopera, e vorba de pretul pieselor de schimb

 

Acum 9 ore, quarelin a spus:

Sincer,

cred că @eliadib face referire la prețul consumabilelor ...

Da, am mentionat mai sus, scuze daca s-a inteles gresit

Acum 9 ore, quarelin a spus:

De curiozitate, te-au lăsat să stai lângă mașină ?

Da, am stat langa masina, toate au fost noi, uleiul a fost scos tot din baie si resul l-am luat acasa

Acum 7 ore, Mak a spus:

Primele 3 revizii le.am facut la ei pentru a nu avea ce comenta la partea de garantie mai ales ca eu am motorul ala supramegasmecher.La urmatoarea revizie voi lua aceleasi filtre,ulei si cu manopera la service Dacia.

Total de acord cu tine, dar daca vin cu acelasi ulei, cu aceleasi filtre, zic eu, nu cred ca ar trebui sa fie probleme la garantie... zi eu :)

Acum 6 ore, Kidu a spus:

Fara suparare, dar cand iti cumperi masina noua trebuie sa iei in calcul si mentenanta ei ca poate iti da cu virgula si tu in realitate nu iti permiti masina aia.

Nici o suparare colegu', dar nici sa puna adaos la piese sa te rupa, din nou, parerea mea

Editat de eliadib
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Mak featured și pinned this topic

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...