Sari la conținut

Prima revizie Dacia Duster


Postări Recomandate

Sta putin spre dreapta si trage dreapta, si mi-a gasit diferenta de presiune in roti, doar ca nu am fost pe faza sa vad daca era cum zicea el 1,6 pe roata fata dreapta. Am zis de geometrie si au zis sa intrebe la Dacia daca sunt de acord s-o plateasca si oricum aveau defect calculatorul pentru geometrie. Sa vad, ca in iulie trebuie sa merg sa fac ITP-ul tot la ei. Ce inseamna cat de cat?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 430
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Pe rând: 1. Poți sta lângă mașină, legea îți permite, în cel mai rău caz semnezi pe propria răspundere pentru protecția muncii. 2. 1,6 SCe aka 1,6 16v 114CP aka H4M738 are distribuția pe lan

197.82 fara TVA manopera  544.63 fara TVA piesele Si eu ma asteptam la pret ceva mai mic, dar e ok. Legat de manopera.. fiind singura reprezentanta pe o raza de 50 de KM, cred ca profita de asta

Daca mergi numai pe autostrada in Elvetia e ok sa faci la 15. daca nu, 10k( bine, oficial poti sa mergi si 30k daca masina sta la tine sub 5 ani). am pus eu poze cu filtrele cand mergi PE A3

Posted Images

"Cat de cat" inseamna ca inca nu-s 100% convins. Volanul nu mai sta inclinat spre dreapta ca inainte insa parca tot nu e perfect orizontal. Nu-s foarte sigur fiindca inclinatia drumurilor si directia asistata electronic mai pot juca feste. In orice caz, de cand cu resoftarea, directia nu mai deranjeaza la drum lung. Inainte trebuia sa trag permanent usor dreapta de volan.

In cazul meu, reglarea geometriei nu a costat nimic si au facut-o imediat ce le-am spus de problema.

Sper ca vorbim amandoi despre cel mai recent model de Duster! N-ar fi rau sa-ti completezi profilul pe forum.

Editat de Stef13
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 4 weeks later...

Saptamana trecuta am facut si eu prima revizie pentru Duster II la Dacia AutoCobalcescu de pe Spai (Bucuresti). Beneficiez de cei 5 ani "fara griji" si nu am platit nimic. A durat in jur de 2h30 min. Pe langa revizie am primit si un update la directia asistata (directiva de la Dacia) si un update de soft la CB (faza cu blocatul cand sta in soare).

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 2 weeks later...

Salutare tuturor. Și eu am făcut prima revizie. Nu am plătit nimic pentru consumabile, filtru de polen era negru plin de praf și impurități. După schimb am observat un consum mai mic de carburant, după ce s-a schimbat filtrul de polen a.c era mult mai rece. În rest nicio problemă. O seară bună tuturor.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 04.07.2019 la 16:17, AdrianLess a spus:

Saptamana trecuta am facut si eu prima revizie pentru Duster II la Dacia AutoCobalcescu de pe Spai (Bucuresti). Beneficiez de cei 5 ani "fara griji" si nu am platit nimic. A durat in jur de 2h30 min. Pe langa revizie am primit si un update la directia asistata (directiva de la Dacia) si un update de soft la CB (faza cu blocatul cand sta in soare).

Salut. Luna viitoare am și eu prima revizie de facut. Beneficiez la fel ca tine de "5 ani fără griji". Cu ce documente te-ai prezentat la servis? Ai asistat și tu la schimbul consumabilelor? 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In afara de talon nu au sa iti ceara nimic.
Cat despre asistat, mai bine iti iei o cafea la bar si ii poti urmari de acolo. Nu stiu cum e la voi insa la multe reprezentante Dacia poti sa ii urmaresti din bar.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Mak featured și pinned this topic

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...