Sari la conținut

Prima revizie Dacia Duster


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 430
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Pe rând: 1. Poți sta lângă mașină, legea îți permite, în cel mai rău caz semnezi pe propria răspundere pentru protecția muncii. 2. 1,6 SCe aka 1,6 16v 114CP aka H4M738 are distribuția pe lan

197.82 fara TVA manopera  544.63 fara TVA piesele Si eu ma asteptam la pret ceva mai mic, dar e ok. Legat de manopera.. fiind singura reprezentanta pe o raza de 50 de KM, cred ca profita de asta

Daca mergi numai pe autostrada in Elvetia e ok sa faci la 15. daca nu, 10k( bine, oficial poti sa mergi si 30k daca masina sta la tine sub 5 ani). am pus eu poze cu filtrele cand mergi PE A3

Posted Images

Planuiesc sa merg in service autorizat Dacia, nu oriunde. Am uitat sa mentionez asta, scuze.

Ideea e ca nu prea imi convine sa dau niste bani aiurea, din ce am inteles pe aici nu ar avea de ce sa comenteze daca vin cu piesele mele.

 

Editat de starforce720
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E discutabil si interpretabil. Oricum, manopera costa cel mai mult, de asta nu scapi. În plus, vei plati si verificarea tehnică a masinii la un an, vreo doua-treisutelei. Ai vrut mașina noua si somn linistit, plătești. 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

stef13 esti complet neinformat

orele de manopera in service (in toate autorizate ) sunt reglementate legal

de ex pt revizie sch ulei si filtre in reprezentantele dacia au un pret unic , cred ca aprx 130 lei ca se factureaza la timp.

apropos de verificarea tehnica , asta tine de garantie si nu costa bani. sunt niste puncte clare standard la toate masinile care se fac la fiecare revizie .

verificare sistem franare, bucse, tamburi, verificare calculator  etc .

producatorul ii specifica in fisa tehnica cand scoate produsul pe piata numai ca utilizatorul nu stie .

Editat de ionuts
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Verificare tehnica in cazul unui autoturism nou e valabil 3 ani.

Recent am fost la serviz Dacia cu Duster 2018 , dci.

Schimb ulei +filtru ulei, filtru particule , filtru aer + diagnostizare computerizata pt verificarea starii filtrului de particule , total 870 lei.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 2 weeks later...
  • dust3radmin changed the title to Prima revizie Dacia Duster
  • Mak featured și pinned this topic

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...