Sari la conținut

Gpl pe Dacia Duster 1.2 tce 2018


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 17
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

si uite asa limba romana se zvarcoleste in chinuri  ? Ontopic: nu mai bine eviti gpl daca tot vezi ca au fost probleme in general cu acest motor 1.2 tce

Salutare tuturo. Sunt viitor posesor de Dacia Duster 1.2 tce 4x4. Stie cineva daca se poate monta gpl pe el. Sau merge in tandem cum am auzit. Va rog sfaturi. O zi buna tuturor.

La seminar se canta, nu se scrie.  

Cam asa sta treaba cu versiunea mult asteptata GPL:  https://www.motorbox.com/auto/magazine/auto-novita/nuova-dacia-duster-gpl-2018-quando-esce-i-prezzi-quale-motore  

Acum 1 oră, Marian30 a spus:

M-ai are cineva gpl pe 1.2 tce?

Da a avut cineva! 

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Marian30 daca cei de la reprezentanta (pentru că fabricantul sigur nu o va face) îți montează ei instalația și îți dau scris că îți asigură garanția atât pt instalația gpl cât și pt motor și cutie de viteze, atunci go on.

Editat de cristic1982
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mulțumesc tuturor pentru sfaturi. Acum sper ca ce-i de la Dacia să-se  țină de cuvânt. Aștept în continuare impresii și sugestii, dar și cât ați dat pe gpl sau ce probleme a-ți întimpinat.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si uite asa limba romana se zvarcoleste in chinuri  ?

Ontopic: nu mai bine eviti gpl daca tot vezi ca au fost probleme in general cu acest motor 1.2 tce

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea aș vrea să renunț la gpl, deoarece este foarte convenabil. Am gpl pe un Logan 1.4 mpi și cu 35 de lei am făcut Caracal Brașov. De aceea vreau să pun gpl.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chiar imi doresc sa.ti montezi GPL pe 1.2Tce.Sa ne dam seama si noi astia, putini cei drept,daca e ok cu ea .

Fa teste cu GPL si vorbim.Fii pionierul in domeniul asta.

@patratel,hahahahaha

Klaus,probleme au fost dar nu din cauza GPL..Cei de la Dacia spun ca GPL a dus la pierderea uleiului..sau ceva de genu".Au avut probleme si fara GPL.

Editat de MAK
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...