Sari la conținut

DUSTER 2018 1.6 SCe 4x2


Postări Recomandate

eu in ziua in care am ridicat masina de la dealer am auzit niste greierasi in partea dreapta dar dupa ce am mai mers cu ea cativa zeci de km nu se mai aude nimic, probabil s-au *asezat placile tectonice*.....

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 3 weeks later...
  • Răspunsuri 159
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Trecand micile nemultumiri aratate mai devreme (care tin de orgoliul meu de client discriminat), pana acum sunt super multumit de masina. Motorul este asa cum m-am asteptat, ba chiar mai mult de atat.

Da, e clar ca cine a ales acest motor la ales din orice alt motiv decat consumul, clar :-) Eu unul pur si simplu nu am vrut sa mai aud de turbine... si un motor de marimea celor de pe Twingo chiar n

Oficial, NU se poate ce vrei tu , se poate doar neoficial dar la prima interogare a mașinii intrată în service pe garanție vei avea probleme. Fiind mașină nouă (mai ales dCI cu adblue) , eu m-aș

Posted Images

La ‎17‎.‎10‎.‎2018 la 14:59, andrei_s a spus:

Salut!

Ai reusit sa afli ce e cu zgomotele alea pentru ca si la mine se manifesta oarecum si e enervant pentru ca am crezut ca dupa ce am trecut la Duster am scapat de greierii de la batranul Logan :)

Da. E vorba de marginea inferioară a bordului, in dreapta. Dacă împingi acestă margine in interior greierasii dispar. Nu am reusit să gasesc o rezolvare.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 4 months later...

Scuze ca am "reinviat" topicul, dar pana in Mai cand imi ajunge masina am sa va tot stresez :D
Cum va merge 1.6 -le? Oare pe cele de 2019 e exact acelasi motor ca pe cele din 2018 sau l-au schimbat iarasi?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Merge ok ,cu primul plin am facut in jur de 650km ,sa vedem cu al 2 le-a  plin.

Ce ii reproșez la "golan" sant scaunele fața puțin cam mici ,sau mai bine zis "la limită ",si nu sant un monstru ,am 1,75 înăltime.

Motorul nu cred ca a fost schimbat, de cand a aparut .

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

650km e cam putin .. poate dupa ce se așează o sa fie mai ok. Speram vreo 750 macar :-)) Totusi, stiu ca nu e cel mai economic motor.

Cu Octavia am scos si 1.000 km per plin, dar in mod normal cam 800, 850 ii faceam.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Speri mata dar speri degeaba,ca sa zic asa!😁 In oras sub 9 eu nu vad cum sa ai..Bine,poate la Darabani sa ai consum mai mic..Legat de motor eu cred ca sunt diferite..Motorul actual este pe lant fata de motorul vechi ce era pe curea..Pentru alte amanunte las pe altii mai abilitati sa raspunda.😎

  • Mulțumesc! 1
  • Haha 1
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...