Sari la conținut

Postări Recomandate

Da, cu diluant.

• Mulțumesc! 1

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am schimbat becurile stock cu care a venit din fabrica cu astea alegandu-le in dauna Philips Extreme Vison, Philips Racing Vision, Osram Night Breaker sau Osram Night Breaker Laser pentru durata de viata mai ridicata, 450 h, dublu fata de cele mentionate anterior pentru ca e logic ca acel 130% sau 150% trebuie sa aiba repercursiuni asupra vietii becului.
res_f1c3403857c2da12f503e6385ee772e2_450

...iar rezultatul este perste asteptari din punct de vedere al intensitatii luminoase si nici pe partea estetica nu arata rau fiind placut impresionat pentru ca sunt asemeni unor Xenoane OEM de prima generatie la 4300 K cat scrie si in descriere ca ar avea si Philips White Vision.
qA64WYl.jpg?1

X5KiCtk.jpg

• Like 2

Partajează acest post

Link spre post

Ca o paranteza, Philips X-treme Vision +130% tot 450h are durata de viata.

LE. Pe site-ul philips.ro vad ca spune ca WhiteVision au 3700K, nu 4300K... Si vad ca la noutati zic de WhiteVision Ultra care au pana la 4200K.

Editat de SYL40

Partajează acest post

Link spre post

Ai dreptate cu ambele afirmatii. Am facut o mica confuzie si intr-adevar White Vision au 3700 K fata de de White Vision Ultra cu 4200 K insa White Vision Ultra au numai 200 h durata de viata si au si mai putini lumeni 1400 fata de 1500 cat am eu.

Oricum White Vision si White Vision Ultra sunt cele mai albe halogene de pe piata, mai albe si decat Xtreme Vision pe care le-am avut pe masina anterioara.

Ca si o paranteza: ma batea gandul sa le iau pe astea, X-tremeUltinon LED:
https://www.philips.ro/c-p/12985BWX2/x-tremeultinon-led/specifications

...sau pe astea, X-tremeUltinon LED gen2:
https://www.philips.ro/c-p/11972XUWX2/-/specifications

...insa nu vad nicaieri negru pe alb ca ar avea omologare ECE si asta inseamna ca sunt la fel de ilegale ca si Xenoanele chinezesti. In plus de asta nu prea vad cum poti monta capacul de protectie din spatele farului si fara el o sa iti intre praf/impuritati  si iti apare condens pe interiorul sticlei.

Editat de Kidu

Partajează acest post

Link spre post

Salut Kidu. Cât a costat setul de xenomane. Și se vede diferența față de cele de fabrică. 

• Haha 1

Partajează acest post

Link spre post

Salut Marian, 

Nu sunt xenone, sunt halogene, Philips White Vision si au costat 89,99 RON de pe emag.

Diferenta fata de becurile stock e mare in sensul ca vad mult mai bine astea.

• Like 1

Partajează acest post

Link spre post

Salut..in pachet vin si cele 2 beculete pt lumina de pozitie?Sunt dificil de montat presupun ca este sistemul cu cele 3 cleme?Multumesc anticipat Raul!

Partajează acest post

Link spre post

@Kidu pe site-ul de la Philips de unde ai pus link cu cele două becuri led scrie ca nu sunt omologate ECE, la rubrica descrierea produsului. 

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga un comentariu

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.