Sari la conținut

Postări Recomandate

Cred ca deja facem teoria chibritului si orice silicon as pune preventiv va face aceeasi treaba. Multumesc oricum pentru sugestii!

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Kidu am o nelămurire. Astăzi am mers pe modul eco și consumă m-ai mult decât aș merge normal. Ce părere ai? O seară bună.

Partajează acest post

Link spre post

Salut Marian,

Nu sunt eu vreun guru si cred ca pe forumul asta sunt colegi mult mai experimentati insa plecand de la intrebarea ta am sa iti adresez si eu niste intrebari ca sa incerci sa deduci si singur problema:
1) Despre ce diferenta de consum vorbim?
2) Esti sigur ca stilul de condus, traseul, traficul, folosirea sau nu a aerului conditionat au fost la fel in cele doua situatii?
3) Carburantul folosit a fost acelasi?
4) Sarcina a fost aceeasi, nu a fost oare masina mai incarcata cand te-ai dus in modul ECO?
5) Consumul pe jurnalul computerului de bord dupa ce a fost resetat in cele doua situatii sau consum la pompa prin metoda "plin-plin"?

Incearca sa faci o analiza pe minim 100 de kilometri ca sa gasesti vreo relevanta altfel s-ar putea sa fie doar o eroare de interpretare. Bafta!

Partajează acest post

Link spre post

Salut. Mașina era goală același carburant bine am mers 5 km cu modul eco, dar nu mi-a plăcut deloc cu trage motorul și pe cb arata consum mai mare decât în mod normal până acum. Poate când am să plec am să merg vreo 50 km in modul eco. Mulțumesc pentru ajutor.

Partajează acest post

Link spre post
La 8/3/2018 la 8:20 AM, Kidu a spus:

Ce are Siliconul sanitar? E cel mai bun la umezeala.

Pentru ca asa imi place mie, arata mai bine contrastul dintre negru si alb.

Vezi ca e ilegal ce ai facut. Politia iti poate lua placutele  oricand :)

• Like 1
  • Haha 1

Partajează acest post

Link spre post

Da, asa este. Daca nu folosesti siliconul care trebuie, politia iti poate lua numerele si te pune sa o inmatriculezi iar. 😂

Editat de Romm3l
  • Thanks 1

Partajează acest post

Link spre post

@duster17, apreciez corectitudinea insa hai sa nu exageram inutil. Nimeni nu are cum sa imi demonstreze ca nu mi-au venit asa, ca n-a putut fi un lot de numere fara marginea neagra. Legea nu prevede astfel de detalii asa ca hai sa nu exageram acoli unde nu e cazul.

Pe vechea masina m-am dus ani de zile cu numerele asa.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.