Sari la conținut

Tutorial montaj scaune incalzite pe Dacia Duster


Postări Recomandate

  • 2 months later...
  • Răspunsuri 45
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Mufa de airbag e separată de cea de senzori de centură/pasager și cea de încălzire.   Pozele sunt pentru ph1, la ph2 sunt cam la fel(alocare separată airbag / centură + incălzire pe verde) diferă po

cauta Csl Garage!

Posted Images

De precizat aici faptul ca noi avem la dispozitie instalatii de incalzit scaunele originale, de fabrica, cu tot cu butoane.

 

 

resources/image/1165

 

resources/image/1164

 

 

Cam asa a iesit la mine, am reusit sa alimentez si lumina de veghe din butoane si am adaugat un martor rosu, care se aprinde cand instalatia se afla in functiune.

 

Cum a meu ii benzinar si fara geamuri electrice spate, am asezat butoanele langa comutatorul 4x4. Cei care au acele locasuri ocupate, isi pot comanda instalatia cu carenajele de scaune cu suport pentru butoane.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 3 weeks later...
De precizat aici faptul ca noi avem la dispozitie instalatii de incalzit scaunele originale, de fabrica, cu tot cu butoane.

 

 

resources/image/1165

 

resources/image/1164

 

 

Cam asa a iesit la mine, am reusit sa alimentez si lumina de veghe din butoane si am adaugat un martor rosu, care se aprinde cand instalatia se afla in functiune.

 

Cum a meu ii benzinar si fara geamuri electrice spate, am asezat butoanele langa comutatorul 4x4. Cei care au acele locasuri ocupate, isi pot comanda instalatia cu carenajele de scaune cu suport pentru butoane.

 

 

Unde gasim si cat costa?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 2 months later...
  • 11 months later...
  • 1 year later...

Deschid acest topic pentru ca se pare ca sunt niste diferente sau defectiuni ale sistemului de incalzire in scaune:

 

- unii spun ca incalzeste tot tipul si trebuie sa inchizi butonul pentru ca incalzeste scaunul prea tare (asa e si la Megane 2) iar altii (printre care si eu) sustin ca incalzirea functioneaza ca un termostat, cand incalzeste cand se opreste.

 

- butoanele sunt luminate? La mine in nici o situatie nu am vazut lumina.

 

Sa fie ceva defect la mine cu lunina si cu incalzirea treptata?

 

Am Duster ph2, 1000km

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Mak pinned this topic

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...