Sari la conținut

Tip becuri / lampi pe Dacia Duster


Postări Recomandate

Poti te rog sa dai mai multe detalii, care sunt impresiile? ...nu te zgarcii la detalii. :)

Dau eroare in bord sau daca pui dispozitivul de diagnoza pe masina?

Editat de Kidu
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 156
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Lista cu tipurile de becuri / lampi utilizate pe Dacia Duster     Utilizare Tip bec Faruri - semnalizare PY21W Faruri - pozitie W5W Faruri - faza mica H7 Faruri - faza mare H1 Faruri -

@t0rquemada, nu stiam de lampile LED OEM pt numar, daca afli part number-ul, ti-as fi recunoscator daca mi l-ai da si mie. Merci anticipat! @Mak, am inteles din prima ca tu ai ph2, eu iti raspund

Multumesc baieti! Corecte codurile, masina a fost dotata din fabrica cu faruri negre, dar eu o am cu faruri albe. Asta m-a tot incurcat.  Pana la urma am comandat unul alb, l-am schimbat astazi

Posted Images

Nu dau eroare.Nu am verificat cu diagnoza.Daca ai fi fost in Bucuresti ai fi vazut pe viu ledurile.Led de la Osram/Philips am pus si pe stop frana.Am fost prea inteligent si am pus folie si in zona stopului.:-D

Consider ca e diferenta intre becurile normale si leduri..luminozitatea a crescut..Pe semnalizari fata am pus led by Aliexpress..Din pacate pe spate am stopuri Rusia si nu gasesc ceva sa nu dea eroare..Am bec WY16W.

Screenshot_20210121-232545_Chrome.jpg

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai exact asta ma interesa, o solutie LED pentru a inlocui P21/5W din lampile spate insa cred ca nu exista solutia asta fara eroare si oricum nu e legala asa ca mai bine caut o varianta clasica pe halogen.
Multumesc oricum pentru raspunsuri!

Editat de Kidu
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 35 minute, Kidu a spus:

Cu riscul de a face teoria chibritului, am inteles ca nu dau eroare in bord insa nu m-am lamurit daca dau sau nu eroare la diagnoza.

De ce conteaza pentru tine daca dau la diagnoza eroare?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La Duster ph3 cam toate becurile dau eroare pe diagnoză, unele (faza scurtă) și pe bord.

Dacă becurile de frână par slabe la Duster ph3 se pot ''trafora" încă 2 becuri (câte unul în fiecare stop) spre interior unde ai doar 5w pentru poziție pui unul 21/5w stop/poziție

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Mak featured this topic
  • Mak pinned this topic

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...