Sari la conținut

ecata

GPL pe Duster 4x2 (K4M)

Postări Recomandate

Salutare tuturor!

Acesta e primul meu topic deschis aici intrucat abia mi-am luat un benzinar de 1.6/16 valve, motor K4M-28, 4*2, 105 CP, fabricat noiembrie 2014. E abia luat de la o firmă, toate reviziile în reprezentanță, 78k.

Doresc să îl trec pe GPL intrucat am pus o instalatie Tomasetto Achille AT09 (STAG-200),  pe un Clio Symbol (LB1705/motor K7J-AJ) iar asta a fost cea mai bună decizie pentru el.

Aveți vreo sugestie de instalație, configurație, service-montaj în București? Din ce am citit, Dacia monteaza din fabrica instalatii Landirenzo sau Marini insa am cautat pe site-ul AGR si am gasit alte kit-uri dedicate pentru Duster: http://www.monteazagpl.ro/cauta_auto?marca_auto=Dacia&model_auto=2778&cauta_auto=cauta

P.S.: Am folosit cautarea si nu am mai gasit in subiect despre GPL... in caz ca exista unul si nu l-am gasit, rog un moderator sau un admin sa-l mute la o alta discutie. Multumesc!

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut,eu am un Duster din dec 2014 cu gpl,instalatie LANDIRENZO montata din fabrica direct ,am 66000 km facuti pana acum nici o problema,total multumit.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

Autentifică-te pentru a urmări asta