Sari la conținut

Postări Recomandate

Nu stiu cum unii din voi sunteti multumiti de acest ARO 10 cu facelift, in conditiile in care performantele lui ar fi fost bune poate prin anii 80! este o mare minciuna lista de specificatii tehnice legate de performantele motorului si consumul acestuia (in oras peste 7l si pe autostrada la 130 km/h are consum intre 8.5 - 9 litri, adica cu cca 3 litri peste specificatiile cu care se vinde masina!!!!!). Este o mare pacaleala legata de confort si comportament a acestei masini! Nu va lasati orbiti de schibarile la nivel estetic si de raportul pret/calitate, care este o mare minciuna! Este o masina pe care, cu mare convingere, NU o recomand ! Sa nu credeti ca este ieftina si la intretinere pentru ca e masina romaneasca! doar pentru ca e DUSTER esti taxat cu peste 300 de lei peste o revizie de Logan cu aceeasi motorizare, adica peste 700 ron/revizie anuala! Apropo: la 2 ani mi-au ruginit toate janteje ... trist nu-i asa?! Asa cum se spunea pe timpuri : Daca Ai Cap Ia-ti Altceva! Perfect adevarat!  

Daca am fi intradevar o comunitate a proprietarilor de Duster, i-am da in judecata pe acesti spagari care ne-au vandut gogosi si iluzii!

Cei ce va declarati multumiti de Duster si performantele lui probabil ca sunteti la prima masina, altfel nu aveti o justificare rationala! 

• Îmi place 1
  • Mulțumesc! 1
  • Trist 1

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am un sfat. Vinde masina si cumpara un sh din jermania cu 300.000 km la bord care e problema? am avut peste 10 masini din 2004 incoace asa ca da sunt multumit de duster . Tu esti genul ala de sofer care zice ,, cu 18.000 euro imi luam nustiu ce bmweu..

Si dupa aia alimentati de 50 ron..

Hai noapte buna

• Îmi place 4
  • Haha 1

Partajează acest post

Link spre post

Salut Maho, 

Incerc sa scap de ea de un an si nimeni nu e interesat! Am avut pana acum destule masini si experienta de peste 25 de ani ca sofer pe turisme si stiu ce spun! Daca la un Peugeot (ca exemplu) regasesti reale datele tehnice date de producator, iar intretinerea de cca 450 ron care se face la 2 ani sau 30.000 km, este sub cea a unui Duster la care anual te costa peste 700 ron - vorbim de motor echivalent  (ex 1.6 HDI)!  M-as fi abtinut de la comentarii daca nu era atat de departe realitatea de teorie in cazul Duster-ului! Cand stii realitatea ti-o asumi! Dincolo de acest adevar, restul e pacaleala, oricat de mult tii sa nu vezi acest lucru! Daca esti multumit, bravo tie! Dar priveste in jur la ofertele competitiei reale si pe urma rediscutam cand vei fi mai obiectiv!

Ce varianta de Duster ai si ce consum ai ? Ai comparat cu specificatiile tehnice? ce diferente ai gasit? cat de des si cat te coste reviziile?

• Trist 1

Partajează acest post

Link spre post

Am vandut in 15 martie dusterul ph2 1.5 dCi cu 9500 euro. Era 4x2. Si da destul de greu dar e plin olx cu dustere pt ca a aparut noul model parerea mea plus sunt multe masini cu leasingul operational expirat. 

Legat de consum in oras maxim 6.5

In afara in jur de 5 fara mers la consum. 

Crede-ma fiecare masina are problemele ei. Fiecare de la mercedes,  grupul vag , bmw orice constructor vrei. Cauta pe net top 20 motoare cu probleme si te miri dupa aia. Bmw are 3 ,  vag vreo 2 si asa mai departe. 

• Îmi place 3
  • Mulțumesc! 1

Partajează acest post

Link spre post

Sa fim corecti...consumul la Duster e dat din burta....de ce nu scrie nicaieri cat gaz mai ai in rezervor in functie de numarul de pavele afisate?

Partajează acest post

Link spre post

La fiecare masina e dat din burta..nu numai la dacia.

Cred ca consum de 6.5 in oras este ok.

Tiguanul 1.4 consuma vreo 10-11 

Plus mananca si uleiul pe deasupra.

La 6500 km uleiul era sub minim

Serviceul zice..asa fac toate

Eu inca nu am completat gram de ulei in megane ul 1.5 dCi si are 230.000 km..

• Îmi place 1

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

Autentifică-te pentru a urmări asta