Sari la conținut

dancolt79

duster 2 computerul de bord se blocheaza

Postări Recomandate

@snpz, toti avem problema asta. Fii calm si asteapta rezolvarea. Lasa-i pe cei de pe margine sa se agite. Intre timp, foloseste butoanele de pe volan doar dupa ce s-a racorit in masina. La Vocea Clientului trebuie scris, nu sunat. Oricum te vor trimite la service, dar e bine sa ramana scris totul.

• Like 1

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am aceeasi problema cu blocarea comenzilor ... culmea .... si eu trebuie sa fiu calm si intelegator pe banii si pe timpul meu sa astept rezolvarea .... sunt curios ce mai urmeaza ....

Partajează acest post

Link spre post

Eu il detin de 3 Luni si nu am reusit sa.i fac un consum, se reseteaza tot timpul si pierd datele. Nu pot sa cred asa ceva k nu.i da de cap. Trebuie sa.l tinem in casa la racoare sa mearga!!!!

Partajează acest post

Link spre post

Trebuie sa te obisnuiesti cu gunoiul asta de masina.

Cine te-a pus sa-ti iei o Dacia ?

Cum nu exista spiridusi, asa NU exista nici lucruri ieftine si bune !

Ghinion. Atata poate de banii astia.  :))

Partajează acest post

Link spre post

As putea fi de acord cu tine doar in privința primei părți .... cine m_a pus sa îmi iau Duster .... ca ieftină nu e .... dacă ți-e ți se pare ieftin 19000 euro ....

Partajează acest post

Link spre post

E adevarat nu sunt putini bani. Ma refeream la faptul ca la aceeasi categorie de masina 0km. si acelasi grad de echipare, la celelalte marci mai trebuie sa pui cel putin 7-8.000 €. ( Si diferenta se vede de la o posta )

Partajează acest post

Link spre post

Sincer nu stiu de ce vi se pare un gunoi am 9100 km cu masina. Masina a mers și pe drumuri agricole si de oras și in afara oraselor,  in ultima luna a facut de 3 ori pe sapt si distanta Bals - Bucuresti, singurele  lucruri deranjante au fost blocare unui buton de pe volan care schimba informatiile din cb, si faptul ca pe ploie senzori de unghi mort nu prea pot fi folosit deoarece se aprind fara sa ai masini sau altceva pe langa masina, dar asta am citit in carte ca in anumite conditi meteo pot da eroare.

Chiar mam documentat cand am vrut sa iau masina si am facut si test drive cu mai multe marci si diferenta  nu se renta. Ramasesem la Mazda cx3 si duster pretu la 4x4 la cx3 era de 24500 euro plus si am considerat ca de 5000 de euro mai bine iau sotiei un sh sa invete sa conduca pe el fara sa imi para rau daca il zgarie sau loveste.

Masia facut cam 3000 km pe luna nu se poate spune ca a fost menajata.

Poate mai tarziu voi avea probleme cu ea dar acum sunt mmulțumit.iar clima automata este foarte ok pentrun ea am ales sa iau versiunea prestige plus ca diferenta dintre un prestige si un confort full nu era decat de aproximativ 100 euro.

Dar fiecare cu pararea lui.

Va doresc drumuri bune fara incidente,si remedierea tuturor problemelor.

Editat de Bogdan19
Erori gramaticale

Partajează acest post

Link spre post

Daca zici ca e gunoi , nu mi-o dai mie? ??

pentru aceleasi dotari si 4x4  kadjar si qasqhai depaseau 30 de mii cu tva.(am si acum foile de calcul) 

Legat de treaba aceasta cu computerul nu apasam continuu pe butoane cand este cald paan se raceste si nu se mai reseteaza. 

O sa apara si rezolvarea.

ce zici cand iti cumperi un vw nou si la 45 de mii km pica injectoarele,atunci ce sa mai spui? 

Si apoi la 110 iar. 

Asta este. Asteptam. 

Ma declar multumit oricum ! 

Editat de tolo

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga un comentariu

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează-te

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.