Sari la conținut

dancolt79

duster 2 computerul de bord se blocheaza

Postări Recomandate

In 2100 km s-a blocat  o singura data . Azi am fost in service pt montat aparatori noroi si am sesizat si problema blocarii computerului.Raspunsul a fost ca pana in prezent  nimeni nu a mai intampinat asemenea problema si daca mai apare sa revin cu o filmare cu blocarea respectiva.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@fintex , unde anume ati fost ca sincer din februarie de cand s-au tot prezentat clienti la Dacia sunt sigur ca firma Dacia cunoaste problema ba mai mult ,,e in lucru solutionarea ei,, o problema de serie.

Partajează acest post

Link spre post

Am fost la Darex Suceava unde mi s-a spus ca sunt singurul client care raporteaza aceasta problema

Partajează acest post

Link spre post

Poate ca  esti singurul cu Duster 2 care te-ai dus la ei si de aia nu au mai auzit. :))

Pune-i sa sune la Dacia si se vor convinge. TOATE au problema asta !!!

Partajează acest post

Link spre post

O mica informatie “din interior” . Dacia stie de aceasta problema (capetele luminate) mai putin service-urile/dealeri si s-ar schimba ceasurile la cele cu problema . Nu toate fac asta!!! Cica au fost loturi loturi , la unele s-au pus alt model de “placi” in spate la ceasuri. 

• Like 1

Partajează acest post

Link spre post

Confirm "bug-ul", masina lasata in soare, temperatura ridicata pe bord, sagetile din partea dreapta n-au mai functionat! Si-a revenit dupa circa 10 km.

• Trist 1

Partajează acest post

Link spre post

Buna seara, sunt nou posesor de Duster, am parcurs pana acuma 250 km si din pacate situatia cu computerul de bord persista si la modelele care tot apar. Masina a fost livrata marti catre mine si de atunci s a blocat computerul de bord de 3 ori. Nu am gasit nici o rezolvare, chiar daca am inchis/redeschis motorul. Astazi si-a revenit singur dupa 10 minute de mers, bineînțeles cu datele resetate despre consum. Frustrant pt masina noua. Am sa sun la vocea clientului sa vad; momentan sunt plecat din localitate si nu pot merge la reprezentanta Dacia sa anunt.       Later edit: am sunat la ora 21 la 0248500000, dna care a răspuns a comunicat ca este de la departamentul tehnic(vocea clientului neavand program de lucru acuma) si a spus ca nu stie nimic de aceasta situatie cu blocarea comenzilor/computerului de bord si sa merg doar in service sa anunt. Telefonic nu a putut sa mi ofere nici o informatie; ma asteptam ca sa fie deja cunoscuta situatia,  sa fie informatii agentii call center cu privire la acest lucru.

Editat de snpz

Partajează acest post

Link spre post

Tipic romanesc, clientul vorbeste cu robotul si se inteleg de minune! Ar fi de ras daca n-ar fi de plans.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga un comentariu

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează-te

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.