Sari la conținut

duster 2 computerul de bord se blocheaza


Postări Recomandate

Mai are cineva la duster 2 problema blocarii computerului de bord dupa 50 km parcursi? Am patit-o eu de doua ori. Daca inchid motorul cand e cald nu se remediaza. Se remediaza de la sinhe cand se raceste motorul

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 209
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Vlade, aruncă te rog gunoiul ăla la mine-n curte 

Eh, gunoi... nici pe departe! Bine ca nu sunt alte probleme mai mari. Eu unul o consider best buy la banii astia, mai ales ca e fabricata la noi in tara. M-am uitat si la alte masini inainte

Nu va fi rechemare. Recall-urile se fac doar cand e amenintata siguranta. Vor remedia problema la prima intrare in service (daca se va rezolva doar din software) sau doar in urma reclamatiei clientulu

Posted Images

De doua dați din doua drumuri lungi, problema s-a manifestat as zice că afon, că e strâns legată de temperatura motorului și sau cea a sistemului de încălzire ce a funcționat la treapta 3 din 4

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cat tine de temperatura, mai degraba de descarcarea electrica a circuitelor.

 

Ce tip de computer de bord aveti? La Duster2 sunt doua modele:

Unul simplu cu afisaj alfa-numeric, precum la calculatoarele de birou si al doilea grafic cu animatii si simboluri frumos desenate.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deocamdata exista un singur tip de computer de bord la Duster 2. Termenul de "animatie" din prezentarile video se refera la cursa facuta de acele vitezometrului si turometrului atunci cand se pune contactul (staging ii spun cei de la VAG).

Problema cu blocarea unor comenzi de pe volan trebuie musai si cat mai rapid reclamata la reprezentanta. Probabil nu e o problema electrica, ci de soft si se poate remedia printr-un update.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E a doua zi când o pierd pe la service-ul agreat, și oamenii au fost foarte receptivi la problema reclamată. Spuneau că aș fi singurul primul client care a reclamat aceasta problema. Prima oara mi-au pus pe tester autovehiculul, și nu a ieșit nimic. A doua oară am venit cu simptomul manifestandu-se și le-a apărut eroarea plus recomandarea de resoftare. Insa comunicarea cu uzina, greoaie probabil posibil ?ca inginerii sa fi studiat toate posibilitățile.  Am plecat după amiază , după care a venit și acordul de resoftare plus solicitare de noi date. Acum, a treia zi aștept. Lăsând la o parte timpul pierdut, mi-a plăcut modul cum am fost ascultat, impresia mea este că vor într-adevăr să rezolve problema raportată , nici un gram de atitudine, gen ,,mașina merge funcționează în parametri acceptabili - mai ales că la prima prezentare problema nu se manifesta - atitudine raportată de clienți ai caselor mult mai mari -premium chiar-. Daca se și remediază o sa comunic ulterior. Până acum bravo. Dealerul agreat, Dedeman automobile Bacău. 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...