Sari la conținut

Vand Duster inaltat, scuturi al, portbagaj 2015, 43000km


Postări Recomandate

@Namdust, un duster model nou 1.5 DCI 4x4 costa 17500 Euro, masina are modificari care nu sunt chiar ieftine. Pe stoc nu stiu la ce pret gasesti modelul vechi.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In general, Dusterul are o valoare de revanzare foarte buna, deci amatorii de chilipiruri vor fi din start dezamagiti.

La 3 ani si 45.000 km, fara sa tina cont de imbunatatirile aduse, dealerii Dacia o rascumpara cam cu 10.500 euro (asta daca masina intradevar nu are vreo problema), asadar acesta e cel mai subevaluat pret posibil. Mai departe, dealerul o revinde adaugand o marja de profit (minim 10%) si apoi TVA. Transpunand-o pe piata libera si adaugand ceva din costul accesoriilor care intradevar sunt foarte importante, se poate vedea la final ca pretul este pertinent.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Accesoriile adăugate nu sunt ieftine, într-adevăr,  dar cred că au fost adăugate tocmai pentru ca maşina să fie utilizată preponderent în offroad, ori, în aceste condiţii, o maşină cu un posibil rulaj semnificativ în afara carosabilului la preţ de maşină nouă, e cam mult.

Asta-i părerea mea, scuze dacă te-am supărat.

 

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este închis. Vă rugăm să deschideți un topic nou dacă doriți să postați pe forum.
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


×
×
  • Creează nouă...