Sari la conținut

siandu

Inlocuire satelit volan model Duster2 cu model Duster PH1

Postări Recomandate

Din punct de vedere tehnic si compatibilitate (sistem prindere, conectica, tensiuni, etc), se poate inlocui / schimba satelitul (maneta) volan de pe Duster2 (are 3 butoane in lateral -, + si mute) cu versiunea de pe Duster PH1 (care are doua butoane in lateral -, + ) ?

Personal,  imi place mai mult versiunea model PH1 (vezi foto).

image.png.21f128106e0d41be4d5ccfc7c90aa56c.png

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu stie nimeni ?

Partajează acest post

Link spre post

Duster 2 adica... ph2 ?  sau ph3?

Din cate stiu eu , piesa de la PH1 are 3 butoane si nu are inscriptii pt comenzi telefon ( exemplu) , pe cand la PH2  e cel din poza pe care ai pus'o aici. 2 butoane si inscriptie pentru comenzi telefon. 

La PH3 ( dusterul nou) nu stiu cum e, dar imi imaginez ca e ca la PH2

Editat de teriaksun
adaugat link poza

Partajează acest post

Link spre post

la ph3 (duster 2018) are si buton de MUTE care mi se pare ff util :)

Partajează acest post

Link spre post
Citat

buton de MUTE care mi se pare ff util

Pentru cine nu stie, la comenzile care nu au explicit butonul de mute , daca apesi pe + si - in acelasi timp se pune pe mute

• Like 1
  • Mulțumesc! 1

Partajează acest post

Link spre post

Esti sigur? mie nu imi functioneaza si asa tin minte ca am incercat aceasta varianta cand aveam muzica data pe volum ridicat.

Partajează acest post

Link spre post

Eu am comenzile fara butonul Mute si functioneaza asa cum am descris (Duster fabricat la sfarsitul lui 2016).

Mi s'ar parea ciudat sa nu mearga, avand in vedere faptul ca toate Renault'urile ( multe modele din multi ani, incepand cu 2002) pe care am pus mana aveau aceasta functie - fara exceptie (fie ca a fost Laguna, Kangoo, Modus, Clio si Megane din mai multe generatii, Kadjar, Trafic)

Editat de teriaksun

Partajează acest post

Link spre post

modelul din poza este de pe Dusterul personal PH1 fabricat in 2012. Confirm ca apasarea (de fapt tragerea in sus) simultana a celor doua butoane "-" si "+" efectueaza functia de "mute".

Intrebarea se referă la înlocuirea pe noul Duster 2018 (Duster 2 sau Duster PH3) si are ca motiv si un aspect gabaritic. La noul Duster 2018 distanta de la podea la maneta satelit este mai mică, iar un centimetru câștigat, din faptul ca maneta de pe PH1 este mai îngustă, contează pentru mine. Oricât de sus aș plasa volanul (combinând in orice fel ajustarea pe adâncime cu cea pe înălțime) maneta satelit mă incomodează. Nu stiu dacă a deschis cineva un topic "Ce nu vă place la noul Duster 2018", dar aș menționa acolo acest aspect...

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga un comentariu

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.