Sari la conținut

Duster One


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 39
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Salutare,  Astăzi am 1000 km cu noua jucărie ... după pățanie cu pachetul legislativ și covorașele (rezolvată pana la urma cu voucherele acordate de Dacia și scuzele de rigoare) pot face câteva c

Când nu se citește manualul... -HJD-ul(Duster ph3) vine cu medianav generație 3(EVO), identic cu cel generație 2(EVO) de pe X79 ph2(Duster ph2) -recunoașterea vocală/comenzile vocale merg do

Asta demonstreaza inca o data ca nu era stricata, ci pur si simplu asa face ea. Nu-i normal insa nu se rezolva nimic schimband-o cu o alta identica, doar daca intre timp se-apuca aia s-o reproiecteze.

Posted Images

  • 3 weeks later...

Asta demonstreaza inca o data ca nu era stricata, ci pur si simplu asa face ea. Nu-i normal insa nu se rezolva nimic schimband-o cu o alta identica, doar daca intre timp se-apuca aia s-o reproiecteze.

Partea mai putin rea e ca sirenajul devine ascutit si enervant  numai atunci cand sunt indeplinite simultan urmatoarele conditii: se merge pe plan drept sau in coborare in treapta a VI-a (deci la peste 90 km/h) iar pedala de acceleratie este apasata foarte usor si nu mai mult de un centimetru. Daca se apasa pedala mai tare pentru a mari turatia/viteza ori daca se ia de tot piciorul de pe acceleratie, tiuitul nu se mai distinge aproape deloc. Eu asa il "fentez", prin joc de glezna care de cele mai multe ori e impus de drum sau de trafic.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ceea ce e ciudat e ca citind pe mai multe forumuri am observat ca unii apreciază ca sirenajul nu ar fi datorită doar cutiei de viteze ci si cutiei de transmisie .... voi încerca sa vorbesc cu cei din service.

chiar dacă nu ar putea fi o problema tehnica in viitor, problema de disconfort major rămâne .... iau din ce in ce mai mult in calcul un test autorizat pe banii mei ...

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Merita sa umbli la o masina noua, sa schimbi cutia de viteza doar pentru ca masina face uneori un zgomot (in anumite conditii)?

Pana la urma si variantele diesel fac zgomot mai mare in raport cu cele pe benzina; toata lumea accepta acest lucru.

Editat de abc
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Zgomot normal, da ... accept .... cand te scoate din masina fluieratul .... nu stiu ce sa zic .... 

Cert e ca pana acum e cea mai proasta decizie achizita Dusterului.

Editat de Ursu120
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 7 months later...

La mine sirenajul se aude în viteza a 6 a între 1800-2100 turații în decelerare, nefiind deranjant, dar e sesizabil și cu radioul închis. Aproape insesizabil se aude când accelerez tot între aceste marje de turații.....deocamdată :).

Sunt posesor de Duster 4x4 1.5dci, fabricație 30 martie 2018, aprox. 200 km, cumpărată de pe stoc acum 6 zile. 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...