Sari la conținut

Un Duster de Pitesti


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 31
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Chiar daca sunt de mult timp membru al forumului, iar dusterul l-am cumparat din mai 2010 (cred ca printre primele 4x4 livrate), nu i-am facut topic de prezentare pana acum. E vorba de un 1,5 dci

Am cumparat "bridele" de adaptare de la niste baieti din Timisoara. Parca se numesc RDA group. Eu am adaptat doar airbag-urile de duster pe scaunele de haudi. Initial am vrut sa folosesc niste sc

La modificari am uitat sa mentionez: 16. Incalzire scaune luata de pe ebay pt scaune fata si incalzire de origine (cea de montat in scaunele fata) pentru bancheta 17. Temporizare stergatoare

Posted Images

La modificari am uitat sa mentionez:

16. Incalzire scaune luata de pe ebay pt scaune fata si incalzire de origine (cea de montat in scaunele fata) pentru bancheta

17. Temporizare stergatoare cu releu de peugeot (306 sau 405) si maneta de Megane1

18. 3 prize in plus: 2 in consola de pavilion si 1 pentru portbagaj

19. Carlig de origine

20. Perii de geamuri si chedere de duster ph2

Editat de cristic1982
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am cumparat "bridele" de adaptare de la niste baieti din Timisoara. Parca se numesc RDA group. Eu am adaptat doar airbag-urile de duster pe scaunele de haudi.

Initial am vrut sa folosesc niste scaune de twingo rs, dar ma inaltau prea mult (partea de montaj de pe tunel e mai inalta decat la logan/duster). Pe urma am montat spatarul de twingo rs (cadru si burete) pe cadrul de sezut de duster, dar cu burete de sezut de twingo rs. Doar ca nu mi-a placut cum statea buretele de sezut de twingo pe cadrul de duster. Urmeaza sa montez spatarul de twingo (cu burete) pe sezutul (cadru si burete) de duster. Dar sa vad cand o sa fie timp si chef.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ba da, chiar sunt multumit de ele si nu le voi mai schimba, doar ca vreau sa le fac si pe celelalte. Pe care ori le vand ori le pun pe un logan pe care il avem in familie.

Poti avea o pozitie la volan foarte joasa, mai mult decat cu scaunele originale, in plus pot sa reglez lungimea sezutului si suportul lombar. Singurul minus e taria buretilor, fiind mai orientata spre sport decat spre confort.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...