Sari la conținut

Duster 1.2 tce 125 Cp confort


Postări Recomandate

 Pentru moment BRAVO. Vis a vis de problema blocarii computerului de bord, acum e a doua zi pe care mi-o pierd pe la service-ul agreat, și oamenii au fost foarte receptivi la problema reclamată. Spuneau că aș fi singurul primul client care a reclamat aceasta problema. Coincide asta cu  cele ce le-am găsit eu via internet, problema s-a manifestat  la cel puțin încă patru Duster insa utilizatorii nu au spus nimic  despre mersul cu jalba în proțap. Prima oara au pus pe tester autovehiculul, și nu a ieșit nimic. A doua oară am venit cu simptomul manifestandu-se și le-a apărut eroarea plus recomandarea de resoftare. Insa comunicarea cu uzina, greoaie probabil posibil ?ca inginerii sa fi studiat toate posibilitățile.  Am plecat după amiază , după care a venit și acordul de resoftare plus solicitare de noi date. Acum, a treia zi aștept. Lăsând la o parte timpul pierdut, mi-a plăcut modul cum am fost ascultat, impresia mea este că vor într-adevăr să rezolve problema raportată , nici un gram de atitudine, gen ,,mașina merge funcționează în parametri acceptabili - mai ales că la prima prezentare problema nu se manifesta - atitudine raportată de clienți ai caselor mult mai mari -premium chiar-. Daca se și remediază o sa comunic ulterior. Până acum bravo. Dealerul agreat, Dedeman automobile Bacău .BRAVO pentru moment

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 94
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Revin cu o părere despre Duster. Wow!!!!. Am mers cu el la un drum spre București să îi fac test drive la viteza și mi-a plăcut.La întoarcere am dat de un trafic oprit complet datorita unui accident î

@dragosb, cred ca @dancolt79 stie foarte bine ca 1.2 Tce nu are DPF (cred ca are EGR, dar s-ar putea sa ma insel, nu sunt de specialitate). @dancolt79 se referea la faptul ca nu a ales diesel-ul

A ajuns in sfârșit. Mâine scriu câteva impresii. După rodaj un review-uri sper eu lămuritor pt cei ce caută informații despre el.

Posted Images

Cineva de la Titu a dormit in timpul testelor, atat timp cat Robert si altii s-au lovit de buba asta.

 

Este bine ca esste o anomalie software care se poate remedia si nu ceva structural sau mecanic.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Posibil sa fie totuși o problema mecanică. Inginerii au decis înlocuirea volanului. Revin cu informații după ce se întâmplă și asta. Mașina mea vad că a ajuns cobai ?. Sa vad ce despăgubire morală daca primesc

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze pentru calitatea tehnica a celor 6 filmari (acelasi playlist acelasi autor) si pentru ăăăăăă urile  din exprimari. Detaliile din ele insa consider ca sunt relevante

Editat de dancolt79
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bingo. Vis a vis de problema blocarii computerului de bord, se bloca datorita aerului cald de la aeratorul din dreapta volanului ce bătea în volan. Mi-a luat 500 km de încercări sa realizez și să mă conving

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aerul bătea în volan, încălzea excesiv zona unde erau amplasate butoanele. Cei care mai au problema asta mi-au spus că la ei se manifesta aleatoriu chiar și cu aerul oprit. La mine se manifesta de fiecare data până când am repozitionat fanta

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...