Sari la conținut

Duster 1.2 tce 125 Cp confort


Postări Recomandate

Salut,colegilor de pe forum!De ieri am intrat in posesia Duster-ului 1,2tce,4x4!Dupa parerea mea,masina arata mai bine decat in spoturile publicitare sau poze, iar motorul este extrem de silentios si sprintar(fara sa fortez in vreun fel nota).Culoarea masinii este neagra si intr-adevar se observa orice fir de praf,insa arata foarte bine.Am achitat avansul masinii in data de 6 martie si m-am urcat la volanul ei ieri,cu toata familia.O sa revin,eventual,cu alte detalii.Bafta tuturor!

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 94
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Revin cu o părere despre Duster. Wow!!!!. Am mers cu el la un drum spre București să îi fac test drive la viteza și mi-a plăcut.La întoarcere am dat de un trafic oprit complet datorita unui accident î

@dragosb, cred ca @dancolt79 stie foarte bine ca 1.2 Tce nu are DPF (cred ca are EGR, dar s-ar putea sa ma insel, nu sunt de specialitate). @dancolt79 se referea la faptul ca nu a ales diesel-ul

A ajuns in sfârșit. Mâine scriu câteva impresii. După rodaj un review-uri sper eu lămuritor pt cei ce caută informații despre el.

Posted Images

Legat de noile motoare, abia astept o configuratie Prestige impreuna cu motorul nou 1.3 tce. Singura problema ar fi daca va creste mult pretul fata de varianta actuala (1.2 tce) si va ajunge din urma varianta diesel :(

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am fost astazi la dealer pentru a-mi lua cartea de identitate a masinii si am aflat ca,indiferent de model,Duster-ul s-a scumpit cu 200 euro din cauza inflatiei si/sau a maririi salariilor celor ce lucreaza la fabrica Dacia,iar un coleg de-al meu care isi achizitioneaza Duster va primi masina cel putin peste 3 luni,fata de 3sapt.-1 luna jum.cum era initial anuntat,acest lucru se datoreaza comenzilor mari.Este bine pentru economia Romaniei si rau pentru colegul meu.:D

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

,,trebuie sa mănâncă și familia lor nu?" Asta e , e cam urât, dar daca acceptăm înseamnă că ne convine. Numai că câteva sute pot face diferența în momentul când avem doar două autoturisme pe lista de achiziții.... Spunea cineva pe un forum că poliția română a achiziționat un model de mașini în defavoarea altuia , o achiziție la nivel de flota destul de mare datorita unei diferențe la licitație de câțiva lei. ( Până în zece lei, dar na legea achizițiilor) Le urez succes celor de la Dacia

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Atata timp cat varianta de baza in germania la duster este mai ieftina ca la noi nu mai exista comentariu. 

Indiferent de optionale nu poti sa spui ca o masina care o fabrici in pitesti este 12000+ euro iar in nemri 11000+

Mai precis 11490 cum e modelul testat de nemti de la der Spiegel 

Si la noi incepe 12450 

Editat de Bogdan19
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...