Sari la conținut

Postări Recomandate

Mie îmi pare un pic de nesimțire să poți comanda 1.3 tce in UK ,Germania, Austria, Polonia,Ungaria,Spania+ unde nu am verificat iar la noi nu !

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 999
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Cine a testat 4×4  N.o sa m.ai vrea altceva! Pe mine personal m.a scos din multe probleme 4×4  si Nu voi renunta Niciodata la el! Va dau un exemplu recent in Austria a fost zapada f. Mare si sa v

Am preluat masina astazi in jurul orei 15 si am facut primii 100 de km si e super,  a scos un consum de 5'9 pe ruta craiova bals slatina dus intors.....mergand bara la bara in orasul bals. Multa

UPDATE: Ieri 04.10.2018 am fost sunat ca masina este pe drum inspre dealer si aseara am primit masina. Stresul acordat atat VC-ului cat si a Dealerului a a functionat ca picatura chinezeasca. Pot spun

Posted Images

Acum 16 ore, rocaddy a spus:

Asteapta sa termine stocurile de motoare vechi, poate m.ai gasesc pe cineva sa le cumpere pentru k in afara nu m.ai cumpara nici dracu 116 Sce vechi de 20 ani.

Vor numai pe plus sa mearga dar daca se joaca mult s.ar putea sa si.o i.a rau de tot pentru k nu poti sa astepti luni de zile sa introduca ei 1.3.ul!!

 

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 26/01/2019 at 18:15, rocaddy said:

Mie îmi pare un pic de nesimțire să poți comanda 1.3 tce in UK ,Germania, Austria, Polonia,Ungaria,Spania+ unde nu am verificat iar la noi nu !

Mie mi-au spus la VC ca in primul trimestru 2019, pentru 4x2, mijlocul trimestrului 2 pentru 4x4. Scuza cum ca dureaza omologarea nu prea tine. Daca iti aduci o masina de afara care trebuie omologata sau iti pui GPL si trebuie sa-l omologhezi, NU DUREAZA ATAT. Totusi de la lansarea de la Paris au trecut 4 luni!!

De asemenea e culmea nesimtirii ca in alte tari sa-ti poti configura si clima, iar in Romania nu. 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Varianta prestige cu vopsea metalizata "full" fara piele si pachet harti ajunge la 18450.Motorizarea cu 150 cp.In viitor varianta 4x4 se apropie de 20.000 cu siguranta tot in aceiasi configuratie.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua,

As vrea sa cumpar un Duster 1.33 tce 130 cp, dar am aflat ca cei de la Renault au discount-uri atragatoare pentru Megane 4. Adica nu sunt hotarat spre care sa ma orientez:

- Duster Comfort 1.33 tce 130 cp- 15250 E fara alte optionale , sau

- Megane sedan 1.33 tce 140 cp- Life- 16250 E cu discount 1800 E, sau

- Megane sedan 1.33 tce 116 cp- Zen- 16600 E cu discount 1800 E.

La care s-ar adauga banii de la rabla. Ma intereseaza costuri de intretinere, fiabilitate, alte probleme.

Multumesc pentru sfaturi

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De unde vrei sa obtii pareri despre fiabilitate cand motorul asta e proaspat scos din cutie?
Parerea mea ca tu compari mere cu pere pentru ca daca vrei DUSTER alegi un tip de masina iar MEGANE-ul e cu totul altceva. Motorizarea in cazul de fata vad ca e aceeasi asa ca indiferent ce "boli ale copilariei" va avea motorul asta, vor fi aceleasi.

  • Like 3
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai degraba megane pt 4x2 . La 4x4 nu poti compara , nu mi-as lua kadjar 4x2 cand am vazut cum se simte 4x4 pe duster !

  • Like 1
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este închis. Vă rugăm să deschideți un topic nou dacă doriți să postați pe forum.
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...