Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 999
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Cine a testat 4×4  N.o sa m.ai vrea altceva! Pe mine personal m.a scos din multe probleme 4×4  si Nu voi renunta Niciodata la el! Va dau un exemplu recent in Austria a fost zapada f. Mare si sa v

Am preluat masina astazi in jurul orei 15 si am facut primii 100 de km si e super,  a scos un consum de 5'9 pe ruta craiova bals slatina dus intors.....mergand bara la bara in orasul bals. Multa

UPDATE: Ieri 04.10.2018 am fost sunat ca masina este pe drum inspre dealer si aseara am primit masina. Stresul acordat atat VC-ului cat si a Dealerului a a functionat ca picatura chinezeasca. Pot spun

Posted Images

Am citit aproape toate comentariile si din pacate si eu ma aflu in aceeasi situatie:

PE 8 AUG am platit avansul pentru "Noul DUSTER COMFORT Blue dCi 115", pe data de 27 SEPT am platit si restul de avans si am semnat contractul pentru RCI LEASING masina neajungand la DEALER. (Dealerul fiind din Pitesti).

Astazi cand am intrat pe contul de DACIA m-am trezit ca masina mea a aparut automat: 

Noul DUSTERCOMFORT Blue dCi 115

Data înmatriculării:28.09.2018

Număr de identificare VF1HJDxxxxxxxxxx

Culori: ORANGE ATACAMA

Tapițerie: Tapiterie "Comfort"

Tablou de bord: Ambianta "Noir" si toate celelalte detalii de echipare cat si garantiile.

Problema este ca doar teoretic am masina . Practic ea este data afara din constructie dar neiesita din Uzina, precum spune dealerul.

Am facut astazi si o cerere telefonica la vocea clientului si momentan astept vesti.

Voua dupa cat timp v-a ajuns masina?? Din momentul primirii VIN-ului .. 

Deasemenea eu stiam ca trebuie sa aiba 5 ani garantie + service asigurat dar pe site apare:

Garanție Dacia: 36 Luni - Încheiere 27.09.2021

Garanție vopsea: 36 Luni - Încheiere 27.09.2021

Garanţie anticoroziune: 72 Luni - Încheiere 27.09.2024

Dealerul ma asigura ca sunt 5 ani dar nu stiu ce sa mai cred. Probabil cand voi primi masina o sa mai verific fisa aceea de service si garantie.  

 

Editat de lisandru06
Adaugare problema garantie
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 7 ore, lisandru06 a spus:

Garanție Dacia: 36 Luni - Încheiere 27.09.2021

Garanție vopsea: 36 Luni - Încheiere 27.09.2021

Garanţie anticoroziune: 72 Luni - Încheiere 27.09.2024

Dealerul ma asigura ca sunt 5 ani dar nu stiu ce sa mai cred. Probabil cand voi primi masina o sa mai verific fisa aceea de service si garantie.  

 

By default ai 3 ani, asa au toate, în momentul în care ridici mașina o sa iți facă un contract cu Dacia extenso pentru restul de 2 ani... cel putin asa stiu eu de la loganul vechi.

  • Mulțumesc! 1
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
41 minutes ago, eliadib said:

By default ai 3 ani, asa au toate, în momentul în care ridici mașina o sa iți facă un contract cu Dacia extenso pentru restul de 2 ani... cel putin asa stiu eu de la loganul vechi.

SI eu am luat extenso 24 luni, m-am uitat pe certif de garantie, care e la fel la toti, scrie 3 ani sau 100k km, am sunat la vocea clientului, am intrebat unde imi apare mie dacia extenso? a zis ca apare pe factura (unde apare) prin care se probeaza faptul ca am cumparat-o si in serverele lor in inregistrarea masinii cum ca am in total 5 ani si ca alta hartie nu se face la nimeni. Daca se face contract pe 2 ani extenso atunci ar trebui sa ii cer asta dealerului?

Editat de Gavryel
  • Like 1
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu, la Meridian sud, când am luat loganul, așa îmi amintesc ca am semnat ceva pentru garanția extinsa,  mergi mai bine și stai puțin pe capul dealer-ului

La duster nu am făcut încă garanția extinsă 

Am o mica chestie care ma deranjează putin... la viteze de peste 50KM/h se aude un ronțăit.... care dispare în momentul în care o scot din viteza și o pun pe liber... e oare același zgomot care era și pe loganul vechi, ma refer la ala de la ambreiaj... menționez ca pe loc nu face

 

  • Like 1
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Se pare ca pana la urma Duster primeste motorul 1.3 Tce anul acesta, initial in configuratie 4x2. De asemenea se anunta si un sistem multimedia nou, Media Nav Evolution, care este compatibil cu Apple CarPlay și Android Auto:

https://0-100.ro/2018/10/02/dacia-duster-primeste-motor-de-150-cai-putere-si-media-nav-evolution-cu-apple-carplay-si-android-auto/

Intrebarea care ma roade pe mine este daca noi cei care avem acum Medianav Evolution cu versiunea 9.1.3 vom putea avea medianav-ul nou pe masina doar prin upgrade software (oficial sau neoficial) sau e nevoie si de un nou hardware??

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu siguranta are alt hardware in el.
Oricum, felicitari Dacia/Renault pentru noul 1.3 TCe. Asta schimba datele problemei in mod radical.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este închis. Vă rugăm să deschideți un topic nou dacă doriți să postați pe forum.
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...