Sari la conținut

Postări Recomandate

Eu am comandat (platit avans) in iunie Duster 1.6 Sce. Termenul de livrare "sfarsit sept. - incep. octombrie). Cu privire la inmatriculare, din discutia cu dealer-ul, masina o sa vina cu noua omologare si nu o sa am nicio problema la inmatriculare. De altfel, prevederile legale europene relevante stipuleaza ca statele membre trebuie sa interzica comercializarea dupa 01 sept. 2018 a autoturismelor care nu sunt omologate conf. noului standard. 

Deci, tot ce va fi fabricat si livrat de producator dupa 01 sept. 2018 (vorbesc despre Dacia), va fi omologat conform noului standard.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 999
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Cine a testat 4×4  N.o sa m.ai vrea altceva! Pe mine personal m.a scos din multe probleme 4×4  si Nu voi renunta Niciodata la el! Va dau un exemplu recent in Austria a fost zapada f. Mare si sa v

Am preluat masina astazi in jurul orei 15 si am facut primii 100 de km si e super,  a scos un consum de 5'9 pe ruta craiova bals slatina dus intors.....mergand bara la bara in orasul bals. Multa

UPDATE: Ieri 04.10.2018 am fost sunat ca masina este pe drum inspre dealer si aseara am primit masina. Stresul acordat atat VC-ului cat si a Dealerului a a functionat ca picatura chinezeasca. Pot spun

Posted Images

OK, deci sa inteleg ca nu vom avea probleme la inmatriculare... si eu tot atunci l-am comandat pe al meu... si acelasi termen de livrare am si eu

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Super 1.3  intre 115 si 130 cai oau, oau

O sa rupa in Offroad prin munti?

De ce nu pun 0.890 de pe Logan ii m.ai pun vreo 3 turbine si o sa fie super.

Sunt ironic, dar nu sunt normali cei de la dacia, te joci cu motorase de 1.2 1.3 pe un SuV care are capacitati foarte bune.

Fratilor, locuiesc in Romania intr.o zona de munte, cu jucariile astea de 1.2- 1.3  nici nu poti sa pleci din rampa cu masina.full nu au cuplu, sunt lesinate de caldura?

 

  • Like 1
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vrei sa spui ca stii o locuinta in Romania la care poti sa ajungi cu Duster 1.5 4x4 iar cu Duster 1.2 4x4 NU reusesti (in conditii meteo asemanatoare)? Greu de crezut!

  • Like 2
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este închis. Vă rugăm să deschideți un topic nou dacă doriți să postați pe forum.
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...