Sari la conținut

Postări Recomandate

Dupa cum am mai scris aici, am intrat in posesia noului Duster 1.5dci EDC pe 19 iulie. Toate bune si frumoase, am facut deja 2000 km fara nicio problema, si sunt foarte multumit.. Azi insa m-au sunat atat agentul de vanzari cat si de la Renault Commercial sa imi comunice ca trebuie sa inmatriculez masina pana pe 31 august - in caz contrar risc sa am probleme cu omologarea dupa noile norme europene. Aviz amatorilor care se afla in aceeasi situatie. 

Am intrebat inclusiv ce fac cei care comanda masina zilele astea (modelul EDC este inca pe site) si n-au avut un raspuns...

  • Like 1
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 999
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Cine a testat 4×4  N.o sa m.ai vrea altceva! Pe mine personal m.a scos din multe probleme 4×4  si Nu voi renunta Niciodata la el! Va dau un exemplu recent in Austria a fost zapada f. Mare si sa v

Am preluat masina astazi in jurul orei 15 si am facut primii 100 de km si e super,  a scos un consum de 5'9 pe ruta craiova bals slatina dus intors.....mergand bara la bara in orasul bals. Multa

UPDATE: Ieri 04.10.2018 am fost sunat ca masina este pe drum inspre dealer si aseara am primit masina. Stresul acordat atat VC-ului cat si a Dealerului a a functionat ca picatura chinezeasca. Pot spun

Posted Images

@sorint De la 1 septembrie 2018 pentru masinile noi intra in vigoare norma de poluare Euro 6c care implica procedura de omologare WLTC World Light-Duty Test Cycles dar fara Real Driving Emissions (este "Voluntary Monitoring"). Anterior datei de 1 septembrie 2018 masinile noi trebuie sa respecte norma de poluare Euro 6b care implica procedura de omologare NEDC.

Incepand cu data de 1 septembrie 2017 modelele noi trebuie sa respecte norma de poluare Euro 6d-temp care face trecerea de la Euro 6c la Euro 6d si care este evident mai restrictiva decat Euro 6c.

Daca Duster 1 ph3 este un model nou trebuie sa respecte Euro 6d-temp deoarece a aparut dupa 1 septembrie 2017.

Daca Duster 1 ph3 nu este un model nou inseamna ca a respectat de la lansare pana in prezent norma de poluare Euro 6b iar de la 1 septembrie trece la Euro 6c.

 

Editat de abc
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Și eu am fost anunțat de dealer ( Meridian Vest ) ca trebuie sa inmatriculez mașina pana in 1 Septembrie ( mi-au spus ca au fost anuntați de poliție ) !!!!

???

 

  • Like 1
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Sunt nou pe forum, am făcut saltul de la Logan la Duster. Am optat pentru motorizarea de 1.6 SCE 114, am făcut comanda acum 2 săptămâni și termenul de livrare e în octombrie... posibil sa fie mai devreme... Întrebarea mea este dacă are cineva aceasta motorizare și cum este din punct de vedere al performantelor și fiabilității. Am încercat sa citesc câte ceva pe net... dar nu găsesc prea multe opinii... orice părere este bine venita.

 

Mulțumesc!

  • Like 1
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 oră în urmă, eliadib a spus:

Salutare,

Sunt nou pe forum, am făcut saltul de la Logan la Duster. Am optat pentru motorizarea de 1.6 SCE 114, am făcut comanda acum 2 săptămâni și termenul de livrare e în octombrie... posibil sa fie mai devreme... Întrebarea mea este dacă are cineva aceasta motorizare și cum este din punct de vedere al performantelor și fiabilității. Am încercat sa citesc câte ceva pe net... dar nu găsesc prea multe opinii... orice părere este bine venita.

 

Mulțumesc!

Eu am Duster Ph2, benzina, 1.6SCe, 114 CP, 4x2, cumparata de noua. Am  aprox 27.000 km, aproape 2 ani,  nicio problema, eu sunt multumit de masina. Suficient de puternica pt un mers normal, mers la munte, urcat, Transfagarasan, autostrada etc. Trage destul de bine, ai curaj in depasiri, mers iarna si prin zapada mai mare. A facut fata fara probleme. E drept ca nu m-am aventurat prin noroaie, zapada mare..... Totusi, este 4x2.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

  @eliadib Saptamana asta am comandat si eu Duster-ul in varianta Prestige 1.6 sce 4x2 culoare neagra. Ca optionale am ales card-ul keyless si hartile. Termen de livrare : octombrie. Si eu fac trecerea de la un Logan 1.6 16v 105cp si sper sa nu fiu dezamagit de acest motor de pe Duster.. nu ma sperie consumul probabil maricel in oras dar nu vreau sa trag de masina mai mult decat de vechiul Logan. Asteptare usoara si ganduri bune tuturor!

Editat de andrei_s
  • Mulțumesc! 1
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este închis. Vă rugăm să deschideți un topic nou dacă doriți să postați pe forum.
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...