Sari la conținut

Camera video auto


Postări Recomandate

Acum 19 ore, fintex a spus:

Recomand camera Viofo a 119 s la pret de 100 euro full hd,  montata in reprezentanta in iunie 2018 de care sunt foarte multumit.

Buna recomandare, demult am pus ochii pe ea insa e drept ca mi-a luat ochii asta integrata in carcasa suportului de la oglinda, arata tare bine insa am tot amanat achizitia din cauza pretului piperat care speram sa mai scada.

Nu spun ca e o camera rea, din contra, insa ca si performanta nu o vad peste Viofo A119S si ma lipsesc de aspectul integrat cand pretul e dublu.

Editat de Kidu
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 238
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Carcasa DVR-ului are doar electronica acestuia si nu contine nici un senzor. Acesta, daca exista, este lipit de parbriz. DVR-ul se alege in functie de existenta acestui senzor pentru simplul fapt

Vezi ca in comert sunt mai multe variante de firmware ale acestui model: 1) Viofo A119 V2: 2560*1440p https://www.amazon.de/VIOFO-2560x1440P-Camera-Discreet-Design/dp/B07G14KWPB/ref=asc_df_B07G14

Pai userul @Falcon cine crezi ca e?Doar nu Mos Craciun..

Posted Images

La 04.10.2019 la 15:14, Kidu a spus:

E in regula, ne dai raspunsul cand il ai. Multumesc anticipat!

Revin cu raspunsul:

In Full HD, in functie si de alti factori cum ar fi numarul de pixeli in miscare, sau luminozitatea imaginii, compresia facuta fisierului video este mai eficace sau nu. Oricum ar fi, diferentele nu sunt mari.

Un fisier video de 1 minut are  aproximativ 110MB de unde rezulta ca pe un card de 8G incape circa o ora de filmare, pe unul de 16G incap circa 2 ore si asa mai departe. Trebuie tinut seama cand se fac aceste calcule, ca pe card ramane aproximativ 10% spatiu liber.

La 05.10.2019 la 9:49, Nasshu a spus:

Hama 64GB XC = 122 minute , disponibil 60GB din 64

Nasshule, asta trebuie sa fie un bug. L-am dat catre colegii mei. iOS sau Android?

La 04.10.2019 la 18:51, Nasshu a spus:

Mai greu cu filmul, am facut 2 poze . Conectarea la DVR am facut-o cu 3G si Bluethoot oprit. In momentul cand sunt conectat la DVR si apas pe iconul camera de jos dreapta in mod normal ar trebui sa imi dispara butoanele de pe dreapta si sa ramana doar butonul de blocare si butonul camera, iar in  coltul stanga sus sa apara intermitent REC cu o bulina rosie . Dar lucru asta nu se intimpla...

Cu cardul original se intampla la fel?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 5 ore, Lumberjack a spus:

1. Hama 64GB XC = 122 minute , disponibil 60GB din 64

Nasshule, asta trebuie sa fie un bug. L-am dat catre colegii mei. iOS sau Android?

======

2.Mai greu cu filmul, am facut 2 poze . Conectarea la DVR am facut-o cu 3G si Bluethoot oprit. In momentul cand sunt conectat la DVR si apas pe iconul camera de jos dreapta in mod normal ar trebui sa imi dispara butoanele de pe dreapta si sa ramana doar butonul de blocare si butonul camera, iar in  coltul stanga sus sa apara intermitent REC cu o bulina rosie . Dar lucru asta nu se intimpla...

Cu cardul original se intampla la fel?

la problema 1 , cand ma jucam cu cardurile (8GB, 32GB,64GB) accesarea am facut-o doar cu IOS. E drept ca la cel de 64 din 5 formatari la una din ele mi-a raportat 7.xxx.xxx minute , in rest numai 122min. La cele de 8GB/32GB nu am avut erori si raportarea duratei de inregistrare parea in parametri.

la problema 2 , m-am mai jucat azi inca odata , mai atent la indicatiile luminoase ale DVR. Indiferent de sistem (IOS sau Android) in momentul apasarii butonului camera apare acel patrat rosu din care se iese cu X. Azi am observat/si verificat : camera trece totusi in mod fimare doar ca pe displayul telefonului/aplicatie nu apare nimic in acest sens. NU conteaza nici cardul, la fel se manisfesta si cu 8/32/64GB.

Am comandat si un card microSD de 64GB HC (simplu) , cand ajunge testez in acelasi mod si anunt daca raporteaza sau nu corect.

Editat de Nasshu
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 05.10.2019 la 22:48, fintex a spus:

Recomand camera Viofo a 119 s la pret de 100 euro full hd,  montata in reprezentanta in iunie 2018 de care sunt foarte multumit.

Si eu recomand Viofo, dar nu vad ce ai putea monta in reprezentanta la ea - se lipeste un suport pe parbriz si aia e.

De alimentat o alimentez la priza din spate unde am un incarcator de mobil cu 3 iesiri (1 qc3 si 2 de 2A)

100eu pare cam mult - cred ca o gasesti pe al 80USD pe site-uri chinezesti cu livrare din europa.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Like 2
  • Mulțumesc! 1
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Firmware = software de baza al unui dispozitiv

 

Clipul precizeaza diferente majore de hardware, deci nu poti sa transformi un V2 in V3 doar prin update de firmware.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@Kidu

(V1), V2, V3 in cazul de fata se refera la versiuni diferite de hardware.  

De exemplu, ultima versiune de firmware pentru VIOFO A119 V3 Dash Camera este  V1.03(update 0924)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 21 ore, brioalex a spus:

Si eu recomand Viofo, dar nu vad ce ai putea monta in reprezentanta la ea - se lipeste un suport pe parbriz si aia e.

De alimentat o alimentez la priza din spate unde am un incarcator de mobil cu 3 iesiri (1 qc3 si 2 de 2A)

100eu pare cam mult - cred ca o gasesti pe al 80USD pe site-uri chinezesti cu livrare din europa.

S-a montat un kit cu protectie direct la  la panoul cu sigurante. Asa folosesc setarea mod de parcare cu detectie de miscare. Pe langa acest aspect, dupa un 1 an de la montare camera a cedat si s-a schimbat pe garantie, cu transport gratuit placa de baza.(asa scrie in fisa de garantie)

Editat de fintex
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...