Sari la conținut

Camera video auto


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 238
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Carcasa DVR-ului are doar electronica acestuia si nu contine nici un senzor. Acesta, daca exista, este lipit de parbriz. DVR-ul se alege in functie de existenta acestui senzor pentru simplul fapt

Vezi ca in comert sunt mai multe variante de firmware ale acestui model: 1) Viofo A119 V2: 2560*1440p https://www.amazon.de/VIOFO-2560x1440P-Camera-Discreet-Design/dp/B07G14KWPB/ref=asc_df_B07G14

Pai userul @Falcon cine crezi ca e?Doar nu Mos Craciun..

Posted Images

@Falcon: multumesc, m-a lamurit raspunsul tau. Fiind un accesoriu cred ca nu se monteaza din fabrica, ci la reprezentanta. In materialul video se vede ca se pricepea tehnicianul, insa nu stiu in cate reprezentante exista experienta de montaj. 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 1 month later...

Cardul de 8 Gb este inclus in pretul aparatului si este un micro SD card la standarde auto de temperatura si vibratii

DVR-ul suporta card pana la 64 Gb (recomandat min clasa 10) si poate fi schimbat oricand de catre utilizator daca acest lucru se doreste

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

8 Gb este foarte putin si in plus pretul acestei camere este ridicol de mare. Cred ca am sa ma orientez catre alta camera.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Maricel poate, ajunge sa coste cat un model premium, ridicol inca n-as zice. Trebuie tinut cont de faptul ca e un accesoriu built-in si dedicat unui singur model de masina, plus ca are senzori de ploaie si lumina incorporati. Cel mai important e de vazut cum filmeaza, cum se comporta la temperaturi extreme si cum raspund senzorii. Sa speram ca macar aici nu si-au probat talentele si competentele cei de la Continental Romania.

Pe un card de 8 Gb cred ca ar trebui sa incapa intre 1h si 2h de clipuri, in functie de rezolutie. Nu e mult dar e suficient daca-i folosita in scop defensiv si mai putin pentru distractie. Nu-i cunosc functiile, dar ar trebui sa stie sa filmeze in bucla si sa salveze pe o partitie speciala a cardului clipurile alese automat sau manual a fi protejate la stergere.

Pe mine m-ar bate gandul s-o incerc. Pana imi gasesc timp si curaj sa merg la reprezentanta Dacia poate mai apar ceva feedback-uri. In prezent folosesc un Prestigio la Polo (care uneori se blocheaza cand sta mult in soare dar isi revine dupa un reset), cate un Vico Opia2 in parbriz la Mazda si Duster si un Goluk T2 montat pe luneta la Duster. Opia2 de exemplu isi merita banii, filmeaza 2k si nu s-a blocat niciodata, nici pe canicula, cand a stat ore in sir in soare si nici iarna la -27 grade. Dezavantajul e ca-i foarte vizibila iar, mai nou, cica inutiliștii ar avea motive sa se lege de noi daca avem montate accesorii pe parbriz, considerate de ei ca ar distrage atentia sau ar impiedica vizibilitatea.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut, este o camera DVR integrata, proiectata la standarde OEM special pentru  Dacia Duster si exista in 2 variante cu/ fara senzor de lumina /ploaie

image.png.637d10b136d7decea7649861bf241346.png

Are GPS, WiFi, senzor G, functie Anti-theft, unghi de filmare 150, rezolutie Full HD, 1080P/60 frame-uri si aplicatie dedicate Renault dashcam

Puteti vedea si calitatea filmarilor in link-ul de mai jos:

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...