Sari la conținut

Camera video auto


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 238
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Carcasa DVR-ului are doar electronica acestuia si nu contine nici un senzor. Acesta, daca exista, este lipit de parbriz. DVR-ul se alege in functie de existenta acestui senzor pentru simplul fapt

Vezi ca in comert sunt mai multe variante de firmware ale acestui model: 1) Viofo A119 V2: 2560*1440p https://www.amazon.de/VIOFO-2560x1440P-Camera-Discreet-Design/dp/B07G14KWPB/ref=asc_df_B07G14

Pai userul @Falcon cine crezi ca e?Doar nu Mos Craciun..

Posted Images

Salutare! :) Apropo,stie cineva asa cu aproximatie,cam cate ore pot sa filmez cu o scheda micro SD de 32GB,la o camera in rezolutie Full HD 1080P?

Ma gandeam sa iau una de 64 sau 128 gb sa stau linistit,dar cea de 32GB este maxima pentru camerele aste de le-am luat!

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cam 5 ore de filmare iti intra pe un card de 32GB. Nu-i mult, dar poate fi suficient. Daca surprinzi ceva ce nu vrei sa pierzi la suprascriere, poti bloca filmuletul printr-o singura apasare de buton.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!Cine imi explica si mie mai pe babeste sa ma scape de lucrari aiurea,cum functioneaza inregistrarea in Loop?Deci sa spunem ca am setat pe 5 minute (apropo pe cat timp este cel mai ok?)....ce se intampla,filmeaza 5 minute dupa care se inregistreaza peste,deci se sterg cele 5 min. vechi sau inregistreaza din 5 in 5 min. si cand e plina memoria se sterge toata?Multumesc! :) 

 

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Funcția "loop recording" permite înregistrarea continuă prin ștergerea materialului înregistrat anterior și înlocuindu-l cu noul conținut. În cazul în care un card poate înregistra 3 ore de filmare, dar călătoria cu mașina este de 4 ore, atunci prima oră din călătorie va fi ștearsă.

Dacă setarea "loop recording" este 5 minute, atunci camera va crea clipuri video de 5 minute lungime - și un clip de 5 minute va fi șters atunci când camera are nevoie de mai multă memorie.

Unele camere au un buton de protecție a anumitor părți video pentru a preveni ștergerea.

Eu cred că cel mai bine este să alegeți un timp cât mai scurt. Pot apărea erori cu camera/erori de scriere pe card, astfel un videoclip mai mic se pierde. 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Primul filmat, primul sters, ultimul filmat, ultimul sters..

Cardurile sd sunt limitate la numar de scrieri (vezi in specificatii). Formateaza cardul din softul camerei macar o data pe luna.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!Daca stiti pe undeva de vanzare sau aveti vreo camera bulita....imi trebuie piesa din foto!Deci tot obiectivul sau doar lupa de deasupra cu rama filetata.

Lentila cu obiectiv panoramic de 170 de grade,cu unghi larg sau cum naiba se numeste! :)

trasferimento.jpg

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...