Postări Recomandate

Poza de "AFTER" :) ... unele de pe traseu vor urma in zilele urmatoare.

20171015_130542.thumb.jpg.f23b437eca8fec51556453153d01d90e.jpg

• Îmi place 1
  • Mulțumesc! 1

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De unde stii ca e sparta? ca nu se vede in poza asta :) nu a fost greu DELOC la Clasa Hobby, am chiar facut noi si niste figuri "interesante" fara incidente, insa micile "urme" au aparut din neatentie si din ignoranta, si NU pe traseu (urcat pe pietre pe acostament, urcat ceva maluri fara rost, etc) :P

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

• Conținut similar

• De timekruzer

Dragi prieteni dusteristi!
      Dupa participarea la prima etapa al CNRR, Baja500 Bucuresti - am promis ca voi reveni cu mai multe detalii despre proiectul nostru. Intre timp lucrurile au evoluat, chiar au luat avant si a venit timpul sa dam startul la mediatizarea proiectului pe toate canalele de comunicare posibile si sa promovam AVENTURA pe care o reprezinta DUSTER HOBBY RACING.

Sunt multi colegi de , dusteristi cu "greutate" care ma cunosc personal, altii care ma stiu din pozele de la trialurile IND-urilor - pentru ei cred ca nu este o surpriza faptul ca eu ma aflu in spatele acestei initiative... Pentru colegii mai noi incerc sa ma prezint foarte succint: sunt un dusterist pasionat pana-n maduva oaselor. Am asteptat 3 ani pana la aparitia faceliftului, citind aproape seara de seara orice noutate ce s-a postat pe . A fost o asteptare foarte lunga si dificila, dar a meritat-o pe deplin, poate si pentru ca am avut norocul sa iau deciziile potrivite legate de momentul si locul achizitiei... Pentru mine AVENTURA a inceput in decembrie 2013, si inca de la primul trial la care am participat la IND mi s-a format convingerea ca masina asta poate merge si la competitii - si e chiar distractiv sa concurezi cu ea. Am urmarit evolutia colegilor de la Duster 4x4 Everyone de la etapa la etapa in campionat si imi doream ca la un moment dat sa concurez alaturi de ei. Am onoarea sa-i cunosc personal pe multi dintre ei, oameni de calitate de la care am invatat multe si care m-au ajutat sa inteleg ce inseamna sa mergi cu Dusterul intr-o competitie de off-road. In consecinta, schita proiectului imi era in minte de mult timp dar trebuia sa apara cativa oameni in jurul meu si ei la fel de pasionati de Duster si de motorsport ca si mine, ca sa se produca scanteia care aprinde fitilul. Ma bucur enorm ca in toamna anului 2015 au aparut doi colegi dusteristi (si de atunci prieteni si asociati ) cu care am pus proiectul pe roti. Primul pas a fost sa vedem noi cu ce se mananca competitiile oficiale. Ne-am dus la rally raid si ne-a placut. Masinile au facut fata cu brio. Apoi am mers la trial de off-road cu ele. Deja am fost mai multi. Ne-a placut la toti! Masinile au rezistat. Mai putin noi la excesul de adrenalina Asa ca am facut calcule, am vorbit cu organizatori de competitii, am vorbit cu potentiali sponsori - si semnele sunt foarte promitatoare. Comunitatea de dusteristi este mare si poate sa infaptuiasca lucruri marete. Cu cat suntem mai multi in acest proiect cu atat devenim mai interesanti pentru sponsori dar si pentru organizatorii de evenimente.

Sa nu va ganditi la competitii grele si situatii extreme. Sa nu va ganditi la ceea ce sunt nevoiti sa faca colegii de la Duster 4x4 Everyone cu masinile lor. Noi vrem trasee si piste pentru Dusterele stoc, pentru ca vrem sa-i implicam in acest proiect si pe cei care nu vor, sau nu au posibilitatea sa-si modifice masinile pentru competitii. Incepem asa, apoi unii o sa vrea mai mult... apoi cine stie peste cativa ani vom avea 50 de membri si 2-3 clase de echipare Unul dintre obiectivele noastre principale este sa infiintam un campionat de off-road monomarca cu costuri minime de participare la entry-level, dar care sa fie capabil sa produca cativa raceri pentru a duce competitia la alt nivel...

Va invit sa consultati pagina noastra de facebook, avem acolo toate informatiile despre evenimentele curente si planurile noastre, dar voi incerca periodic sa actualizez si acest topic.
  • Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.