Sari la conținut

Scut / protejare clapeta EGR PH2 Diesel Euro 6


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 39
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Presimt ca, pe masura ce expira garantiile, o sa apara brusc o bucata de teava cinstita sudata in locul egr-ului ala

Îl găsiți pe EMAG 

@SANDU probabil ca abia mai recent au aparut colegi care sa observe acest risc. Sau poate nu au observat post-urile tale pana acuma. Eu zic ca ar fi grozav daca ai putea pune ceva poze cu scutul

Posted Images

  • 2 weeks later...

Salut

Acesta este scutul pt.NOx Trap( nu EGR),fabricat de Scut Protection din Targu Secuiesc.Se monteaza in 10 min.cu cateva ajustari la gauri pe lonjeroane.Am montat la peste 10 Dustere motor 1.5 dci 109 cp, euro6, 4x4,fabricatie 2015-2017 incusiv la Dusterul meu dar scut de aluminiu.La Dusterul care foloseste AD blue nu cred ca este necesar ca NU are acest filtru de azot(NOx Trap) ca si la 4x2 ca nu are cardan si pozitionarea filtrului este diferita fara riscuri ca la 4x4.

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

SANDU, il are si cel cu adblue 4x4. Masina de mai sus este a mea. Cei din service mi-au spus ca este clapeta Start-Stop. Acum, nu ma intereseaza cum ii zice, principalul este sa-si faca treaba. :)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 25.03.2019 la 8:53, cbogdy a spus:

SANDU, il are si cel cu adblue 4x4. Masina de mai sus este a mea. Cei din service mi-au spus ca este clapeta Start-Stop. Acum, nu ma intereseaza cum ii zice, principalul este sa-si faca treaba. :)

Salut. Așa mi-au spus și mie că se numește (clapetă Start - Stop) cei din service Dacia. L-am montat împreună și cu scutul pentru diferențial. În total m-a costat 1030 lei. (500+390 lei materialele, restul manoperă). 390 lei a fost scutul pentru diferențial. Tot cei de la reprezentanța Dacia mi-au spus, că în caz de distrugere totală a clapetei costul este de 6.000 lei. Cred că merită o investiție de 500 lei +manoperă. O zi frumoasă și drumuri bune. 😊

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 1 month later...
  • 3 months later...

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...