Sari la conținut

Scut / protejare clapeta EGR PH2 Diesel Euro 6


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 39
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Presimt ca, pe masura ce expira garantiile, o sa apara brusc o bucata de teava cinstita sudata in locul egr-ului ala

Îl găsiți pe EMAG 

@SANDU probabil ca abia mai recent au aparut colegi care sa observe acest risc. Sau poate nu au observat post-urile tale pana acuma. Eu zic ca ar fi grozav daca ai putea pune ceva poze cu scutul

Posted Images

La 30.08.2019 la 16:57, Midnighte a spus:

Am vazut in poza totusi ca sunt 4, dar intrebarea ramane - erau toate cele 4 gauri deja pe sasiu ? 

Eu am mai facut o gaura , 3 se potriveau insa ultima de pe sasiu e decalata cu vreo 10 cm. 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate nu e acelasi scut, cumparat de la aceeasi firma.

3 suruburi au avut gaura corespondenta in sasiu, in care am bagat piulitele tip brida. O platbanda de 5 mm grosime filetata.

Al 4-lea surub, cred ca cel de pe dreapra fata, s-a potrivit perfect cu surubul de pe scutul care acopera conductele de combustibil. Am desfacut acel surub si am strans cu el atat scutul nou montat cat si cel care proteja conductele.

Pe scutul montat de mine, producatorul a facut mai multe degajari pentru prinderea suruburilor. Din toate, 4 sau potrivit la fix.

Daca te uiti bine la prima poza, o sa vezi in stanga sus de tot un pic din al 4-lea surub sau saiba surubului. Ala este de care vorbim.

Editat de cbogdy
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...