Sari la conținut

Albastrul cosmosului


Postări Recomandate

Bine ai venit printre noi! Sa te bucuri de masina si sa ne tii la curent cu experienta ta.

Bandourile laterale si de pe aripi le-ai luat de la dealer suplimentar sau ti le-au dat ei cadou?

 

Culoarea este faina, intr-adevar, mai ales cand bate soarele in plin. Sper sa reziste la praf si mizerie mai bine ca a mea :(, parca nu e asa inchisa nuanta.

Spor la dusterit!

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Superba masina! Superba culoarea! Eu nu am mai gasit decat Gris Islande...mi-am dorit foarte mult un Blue Cosmos dar nu mai erau! :( 

Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea cat mai multi km! :)

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
6 hours ago, DusterExplorer said:

Superba masina! Superba culoarea! Eu nu am mai gasit decat Gris Islande...mi-am dorit foarte mult un Blue Cosmos dar nu mai erau! :( 

Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea cat mai multi km! :)

 

Multumesc,mult..adaug o poza cu albastra la cabana Piatra Arsa.

IMG_20170805_123412.jpg

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intre timp am montat si carlig de remorcare fara instalatie electrica ,pt ca am de gand sa montez suport de biciclete pe el, doar ca am observat in momentul in care a ridicat masina pe elevator, ca pe teava de eșapament este montat o piesa,dupa ce am cautat pe net am descoperit ca este o adoua clapeta de Egr( daca gresesc va rog sa ma corectati). Ce ma pus f tare pe ganduri este ca acea piesa este f expusa neavand nici un fel de protectie ,iar firul care iese din este la fel de expus, practic atarnand. Din ce am vazut, nu cred ca se poate schimba pozitia ei pt ca este sudata la ambele capete de teava de esapament. Ma gandeam sa dau o fuga la dealer sa le prezint situatia, si daca nu se poate intervenii intr-un fel de a repozitiona firul si eventuala piesa, sa caut un scut,dar din pacate nu am gasit. Va-ti lovit de vreo problema in a agata asamblul acela prin eventualele "expediții"??

Adaug poze cu carligul montat.

IMG_20170808_182447.jpg

IMG_20170808_173517.jpg

IMG_20170808_173428.jpg

IMG_20170808_173425.jpg

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am mutat toate post-urile intr-un topic dedicat pentru ca sa poata fi gasit usor pe viitor de colegii interesati - va rog haideti sa continuam acolo discutia ca devine interesanta si utila ;)

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


×
×
  • Creează nouă...