Sari la conținut

Postări Recomandate

Vezi ca umbla vorba-n targ ca plasticele alea de care ai prins barele transversale nu-s tocmai sigure, ar trebui prinse de barele longitudinale direct. 
N-am PH2, nu stiu ce-i sub plastice de fapt, dar suna destul de plauzibil. Nah... sa nu faci din barca 2 caiace :D

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai avem niste cifre: 5000 km cu barca pe plafon, incarcare totala barca vreo 30 kg si bagaje ancorate in ea vreo 40-50; o mare parte pe autostrada constant 130 pe cruise control, cu destule bufeuri de vant lateral. Nimic deosebit fata de experientele anterioare.

Re-confirmare: daca ancorati ceva in exterior folositi corzi rotunde si nu panglica, astea suna tare la viteze mari. In loc de clicket-ul de strangere la panglici se foloseste un sistem simplu de ochet-scripete simplu la cordelina rotunda.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Plasticele alea din capetele barelor longitudinale sunt goale pe dinauntru... sunt pentru legat cel mult, nu pentru montat barele transversale (scrie si in manual). Deci n-ar fi rau sa cauti unele cu prindere pe PH2 (avea @DonQuijote unele originale Dacia la bursa la pret super bun).

E bun pontul cu corzile cu sectiune rotunda ;)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 4 months later...

La Cabana Meteo pe Rarau - singura masina care a ajuns acolo cat am stat in zona. Inainte de asta am urcat pe un drum forestier "de TAF" deasupra Moldovitei -Duster nicio ezitare.

20171228_Duster_CabanaMeteo.jpg

 

Editat de byteworks
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 5 weeks later...

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


×
×
  • Creează nouă...