Sari la conținut

Hertia

Bine v-am gasit!

Postări Recomandate

Domnilor,  pentru ca vine frigu, azi dim am dat prima racleta in bucuresti. O intrebare poate stupida: cum scoate intr-un mod elegant lichidul de parbriz de vara? La logan a fost usor sa demontez rezervorul insa aici din ce am citit pe forum se cam complica treaba :)

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce sa.l scoti?Stiu ca nu e cea mai buna solutie insa eu am turnat cam 200 ml de spirt..Stiu,stiu,ataca chederele..;-)

• Like 1

Partajează acest post

Link spre post

In loc de spirt, de ce sa nu completezi cu solutie de iarna? Eventual una care sa aiba punct de inghet cat mai jos (in ideea ca o amesteci cu una de vara, deci va fi mai diluata).

Partajează acest post

Link spre post

Am patit.o si cu solutii bune sa inghete..Fiecare alege..

Partajează acest post

Link spre post
Acum 6 ore, Hertia a spus:

O intrebare poate stupida: cum scoate intr-un mod elegant lichidul de parbriz de vara? La logan a fost usor sa demontez rezervorul insa aici din ce am citit pe forum se cam complica treaba :)

Fa rost de o pompa pentru transfer lichide (gasesti si pe net) sau incearca sa tragi direct cu gura, printr-un furtun transparent..

Partajează acest post

Link spre post

Lasa masina la soare, baga o sticla de 0.5 de spirt sanitar si putin detergent lichid ca nu mai ingheata, acuma nu e asa de frig inca. Si sprituieste la greu, ca daca dai si la luneta se consuma repede. Daca nu ori ca la trasul vinului de pe drojdie :) ori vezi la un petshop de o pompa manuala de curatat acvarii.

• Mulțumesc! 1

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga un comentariu

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.